خبرآنلاين/ وزير صنعت معدن و تجارت گفت: توجه به تنظيم بازار، صادرات و رفع موانع توليد از برنامه‌هاي کوتاه‌مدت و اولويت‌هاي اصلي است.
سيدرضا فاطمي‌امين در نخستين حضور در وزارتخانه اظهار داشت: در همين آغاز راه ۳۶ پروژه تحولي تعريف شده است که به‌ موازات برنامه‌هاي کوتاه‌مدت اجرا خواهد شد.

وي، رسيدن به يک ساختار و ساز و کار موثر در مديريت صنعت و معدن را از اهداف اين وزارتخانه دانست و تصريح کرد: تکميل سامانه جامع تجارت به عنوان يکي از برنامه‌هاي مهم وزارتخانه است زيرا تکميل اين سامانه امکان رصد جريان توليد و توزيع کالا را فراهم مي‌آورد و امکان پيش‌بيني و اخذ تصميمات به موقع را ايجاد مي‌کند.

فاطمي‌ امين با تاکيد بر اينکه از امروز همزمان با آغاز کار خود، جلسات متعدد و مرتبط با حوزه صنعت را برگزار خواهد کرد، گفت: با توجه به اهميت تعامل دو وزارت صنعت و جهاد کشاورزي در حل مسائل مربوط به تنظيم بازار، جلسه‌اي با وزير جهاد کشاورزي در دستور کار قرار دارد و با همکاري قوي، بسياري از مسائل رفع خواهد شد.

وي، به اهميت کسب و کار و بخش غيردولتي در حوزه توليد، تجارت و صادرات اشاره کرد و افزود: بخش خصوصي، کسب‌وکار و بنگاه‌هاي اقتصادي نقش اصلي را در حوزه توليد و تجارت دارند و اگر نگران توليد، اشتغال، سرمايه‌گذاري هستيم، بايد به اين بخش‌ها توجه شود دولت بايد تلاش کند شرايط و الزامات مورد نياز براي فعاليت آن‌ها را فراهم کند.

وزير صنعت با بيان اينکه دولت همراه و شريک بخش خصوصي است، اظهار داشت: دولت و بخش خصوصي هر دو در يک سو هستند و دولت با مشخص کردن اولويت‌ها سعي مي‌کند از بخش خصوصي بخواهد تا متناسب با اين اولويت‌ها برنامه‌ريزي کنند و در مرحله بعد از ان‌ها در تحقق اين اهداف حمايت شود و تلاش کنيم تا هماهنگي بين اهداف بخش خصوصي و اولويت‌هاي ملي ايجاد کنيم و دولت بيشتر نقش تسهيل‌گري، تنظيم‌گري، اولويت‌گذاري را داشته باشد.

وي، از اجراي پروژه سامانه قواعد و مجوزها از هفته آينده خبر داد و تصريح کرد: در قالب اين سامانه تمام مجوزهاي صادر شده در بخش‌هاي صنفي، صنعتي معدني و تجاري بازنگري خواهند شد به دنبال اين هستيم تا حد امکان مجوزها را از حالت پيشيني به پسيني تبديل کنيم و تلاش مي‌کنيم از آيين نامه‌هاي خلق‌الساعه که محيط کسب و کار را آشفته مي‌کند، جلوگيري کنيم و اين در راستاي تسريع اقدامات و برنامه‌هاي هيات مقررات‌زدايي وزارت اقتصاد است.

رييس جمهوري روز چهارشنبه (۲۰ مرداد) فهرست وزيران پيشنهادي دولت سيزدهم را تقديم مجلس شوراي اسلامي کرد و بررسي صلاحيت وزراي کابينه سيزدهمين دولت جمهوري اسلامي از صبح روز شنبه (۳۰ مردادماه) در مجلس شوراي اسلامي آغاز شد.

روز گذشته (۳ شهريورماه) ۱۸ وزير پيشنهادي دولت سيزدهم از مجلس شوراي اسلامي راي اعتماد گرفتند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar