خبرآنلاين/وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با بيان اينکه يارانه ۴۵ هزار توماني اثر رفاهي خاصي ايجاد نمي‌کند، گفت: به دنبال رفع تبعيض در پرداخت يارانه هستيم.

حجت الله عبدالملکي درباره اينکه آيا با افزايش يارانه‌ها موافق هستيد؟ گفت: قطعا اين يارانه‌ها که الان پرداخت مي‌شود خيلي اثر رفاهي ويژه‌اي ندارد و پارسال هم مصوب شد يارانه‌هاي معيشتي و يارانه‌هاي ديگري پرداخت شود، اما تبعيض در پرداخت يارانه‌ها ديده مي‌شود.
وي تصريح کرد: مي‌توانيم در صورت شناسايي، يارانه افراد متمول را قطع و به مبلغ يارانه خانواده‌هاي کم درآمد اضافه کنيم.
وزير تعاون افزود: يارانه آن‌هايي که متمول‌تر هستند باز تاکيد مي‌کنم به شرطي که بتوانيم شناسايي کنيم، کاهش پيدا مي‌کند يا قطع مي‌شود و آن‌هايي که متوسط هستند يارانه‌هاي بيشتري مي‌گيرند.

عبدالملکي گفت: ساماندهي پرداخت يارانه‌ها يک مسئله در سطح ملي و در سطح حاکميت است، بنده در وزارت رفاه قطعاً نمي‌توانم تصميم جديد منهاي دولت و کليات دولت بگيرم، اما در دولت براي اينکه بتوانيم به اقشار متوسط و کم درآمد کمک بيشتري بکنيم، اتفاق نظر وجود دارد.
وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي که از ميزان دستمزد کارگران و بازنشسته‌ها با خبر است، تاکيد کرد: با کنترل نرخ تورم، سفره‌هاي آن‌ها رنگين‌تر مي‌شود.

عبدالملکي گفت: از ميزان دستمزد کارگران با خبرم، درآمد کمي دارند و البته از ميزان حقوق بازنشستگان هم اطلاع دارم که نسبت به قبل افزايش داشته است و ما به عنوان وزارت مردمي درخواست کاهش و کنترل تورم را داريم تا دخل و خرج اين اقشار با هم بخواند.

وزير تعاون گفت: به عنوان وزارت مردم درخواست داريم سياست‌هاي کلان کشور طوري اصلاح شود که ما تورم نداشته باشيم و تا زماني که اين چرخه معيوب اصلاح نشود، نرخ تورم بالا مي‌رود و اقشار مختلف تقاضاي افزايش درآمد و حقوق دارند.



وي در ادامه گفت: اين چرخه معيوب باعث مي‌شود مدام شاهد کسري بودجه در دولت و صندوق‌ها و دنبال خلق پول بايد باشيم و با اين چرخه ما بايد به دنبال تورم بدويم؛ در دولت هم اتفاق نظر داشتيم که اين چرخه معيوب بايد اصلاح شود تا اوضاع رفاهي مردم بهتر شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar