ايلنا/  عضو کميسيون عمران و شهرسازي مجلس اظهار داشت:مي‌خواهيم که روياي ۳۰ ساله داشتن مسکن به هفت تا هشت سال کاهش پيدا کند.

اقبال شاکري در مراسم اختتاميه بيست و يکمين نمايشگاه صنعت ساختمان اظهار داشت: صنعت ساختمان موتور متحرک اقتصاد است همه فعاليت‌هاي اقتصادي ديگر نيز در اين زيرساخت فعاليت مي‌کند، اقدامات خوبي در اين راستا در حال انجام است براي مثال تفاهم‌نامه ساخت ۲ ميليون مسکن مسکوني در وزارتخانه منعقد شده است.

وي افزود: در بودجه ۱۴۰۰ نيز ساخت حدود يک ميليون و دويست هزار واحد مسکوني پيش‌بيني شده است. يعني حتي ساخت يک ميليون مسکن در سال که وعده آن از طرف دولت داده شده حدود ۲۰۰ هزار کمتر از چيزي است که در بودجه ۱۴۰۰ پيش بيني شده و ساخت اين تعداد مسکن مشکلاتي مثل تورم را نخواهد داشت چراکه از منابع دولتي نبوده و با همکاري بانک‌ها خواهد بود. بانک‌هايي که در اين راستا همکاري نکنند خود را محروم کرده‌اند.

وي در ادامه اضافه کرد: با قانون ماليات بر خانه‌هاي خالي به دنبال بازگشت آنها به چرخه اقتصادي کشور بوديم که حدود يک ميليون واحد مسکوني از طريق قانون به چرخه اقتصادي بازگردد. علاوه بر اين قانون ماليات بر عايدي سرمايه نيز وجود دارد که انگيزه را براي سوداگري در بازار مسکن کاهش مي‌دهد. مي‌خواهيم که روياي ۳۰ ساله داشتن مسکن به هفت تا هشت سال کاهش پيدا کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar