مهر/ معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي از رسيدن تعداد گيرندگان وام وديعه مسکن به ۹ هزار و ۴۰۰ نفر خبر داد.


محمود محمودزاده درباره آخرين وضعيت وام وديعه مسکن اظهار کرد: معرفي سهميه به بانک‌هاي مختلف انجام شده است ولي هنوز به تعداد مدنظر نرسيده که بگويند اعتبار تمام شده است.

وي اين موضوع را در حيطه اختيارات بانک مرکزي دانست و افزود: با اين وجود، مجدداً مکاتبه‌اي با بانک‌هاي عامل مي‌کنيم تا به شعب خود، سهل گرفتن شرايط را ابلاغ کنند؛ بر اساس توافقات انجام گرفته، بانک‌ها بايد به اين موضوع عمل کنند؛ اين موضوع را حتماً از طريق بانک مرکزي پيگيري خواهيم کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي درباره معرفي دو ضامن رسمي به بانک براي دريافت تسهيلات وديعه مسکن تصريح کرد: اميدوارم بانک‌ها با درخواست وزارت راه و شهرسازي در خصوص همکاري با مستأجران موافقت کنند هر چند که پيگيري آن با سيستم بانکي است و به وزارت راه و شهرسازي ارتباطي ندارد.

 

محمودزاده درباره ارائه کد رهگيري از سوي مشاوران املاک به مستأجران جهت دريافت تسهيلات وديعه مسکن تأکيد کرد: ارائه کد رهگيري يک تکليف قانوني است و در قانون جهش توليد مسکن هم مجدداً الزامي بودن صدور آن قيد شده است؛ تمام معاملات بخش مسکن بايد در قالب صدور کد رهگيري باشد؛ سال گذشته در ستاد ملي مقابله با کرونا و همچنين در توافقي که با اتحاديه مشاوران املاک داشتيم، قرار شد با رقم ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار توماني به مستأجراني که مي‌خواهند تسهيلات وديعه مسکن بگيرند، از سوي مشاوران املاک کد رهگيري صادر شود.

وي تأکيد کرد: تا کنون بيش از يک ميليون و ۱۰۰ هزار متقاضي در سامانه وام وديعه ثبت نام کرده‌اند که از ميان آنها حدود ۲۷۰ هزار نفر به نظام بانکي معرفي شده‌اند و بيش از ۹۴۰۰ متقاضي توانسته‌اند تسهيلات دريافت کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar