فارس/ سهام عدالت در هفته گذشته براي دومين هفته متوالي با کاهش ارزش روبرو شد و 1.5 درصد کاهش يافت.

 سهام عدالت به عنوان يکي از دارايي‌هاي 49 ميليون ايراني، اين روزها توجهات زيادي را به خود جلب کرده است. همين مساله باعث شده هر روز افرادي که سهام عدالت دارند، پيگير وضعيت سهام شرکت‌هاي حاضر در اين سبد باشند.

سهام عدالت در يک سال گذشته با روند نزولي همراه بوده و در همين دوران به دليل کاهش شاخص کل بورس تا 65 درصد ارزش سهام عدالت کاهش يافته است.

با آزادسازي سهام عدالت بسياري در تيرماه و مردادماه سال 99، افراد مي‌توانستند 60 درصد سهام خود را به فروش برسانند. همين مساله باعث شد فشار فروش زيادي بر سهام اين شرکت‌ها وارد شود و برخي از کارشناسان ورود بورس به فاز اصلاح در سال گذشته را آزادسازي سهام عدالت مي‌دانند.

سهام عدالت شما چقدر مي‌ارزد؟

از مرداد ماه سال گذشته تا خرداد ماه سال جاري قيمت سهام عدالت روند نزولي داشته است. اما با تغييراتي که در شرايط سياسي کشور رخ داده است، بورس در خرداد ماه وارد يک فاز صعودي شده است. همين مساله سبب رشد 40 درصدي ارزش سهام عدالت تا ابتداي شهريور ماه شده است.

اما با توجه به کاهش شاخص در دو هفته گذشته، ارزش سهام عدالت نيز با کاهش مواجه شده است. در هفته گذشته ارزش سهام عدالت با کاهش 1.49 درصدي و حداقل 232 هزار تومان و 567 هزار تومان کاهش يافته است.

در حال حاضر هر برگ سهام عدالت 409 هزار توماني به ميزان 10 ميليون و 467 هزار تومان، سهام عدالت 492 هزار توماني به ميزان 12 ميليون و 591 هزار تومان، هر برگه 532 هزار توماني به ارزش 13 ميليون و 614 هزار تومان و برگه 1 ميليون توماني به ارزش 25 ميليون و 591 هزار تومان ارزشگذاري شده است.

به نظر مي‌رسد، با توجه به پيش بيني روند صعودي که کارشناسان در باره هفته‌هاي آينده اشته‌اند، ارزش سهام عدالت نيز با روند صعودي مواجه خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar