ايسنا/رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) از صدور ۲۳۶ پروانه بهره برداري صنعتي (ايجادي و توسعه‌اي) در پنج ماهه اول امسال خبر داد که زمينه اشتغال بيش از ۴۰۰۰ نفر در استان تهران را فراهم کرده است.

يداله صادقي گفت: در پنج ماهه نخست سال جاري ۶۴ پروانه بهره برداري ايجادي با سرمايه گذاري ۲۰۱۲ ميليارد تومان و اشتغال ۱۴۰۹ نفر صادر شده که به نسبت مدت مشابه سال قبل رشد ۵۶ درصدي داشته است.
همچنين به گفته وي در اين مدت ۱۷۲ مجوز توسعه‌اي (پروانه، کارت، گواهي) صادر شده که اين ميزان پروانه با سرمايه گذاري بخش خصوصي به ميزان ۱۴ هزار و ۱۳۲ ميليارد تومان، اشتغال ۲۹۵۹ نفر را فراهم کرده که در مقايسه با سال قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.
صادقي همچنين با اشاره به مصوبه هيات مقررات زدايي و بهبود محيط کسب و کار مبني بر تسهيل توسعه واحدهاي صنعتي و معدني در محدوده شعاع ۱۲۰ کيلومتري تهران حداکثر تا دو برابر ظرفيت موجود، تصريح کرد: اين زمينه را براي سرمايه گذاري و ارتقاء فناوري واحدها بيشتر کرده و پيش بيني مي‌شود اقبال صنعتگران و توليد کنندگان به توسعه طرح‌ها طي ماه‌هاي آينده بيشتر شود.

احيا ۹۰ واحد توليدي در تهران
رئيس سازمان صمت استان تهران در ادامه از راه‌اندازي مجدد ۹۰ توليدي- صنعتي از ابتداي سال تا نيمه مرداد ۱۴۰۰ و تاکيد کرد که واحدهاي توليدي مي توانند مسائل و مشکلات خود را از طريق سامانه ستاد تسهيل و کارگروه‌هاي تسهيل و رفع موانع توليد شهرستان‌ها و استان مطرح و پيگيري کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar