ايسنا/قيمت هر کيلو مرغ گرم کامل نسبت به ابتداي شهريور ماه با کاهش ۵۰۰۰ تا ۱۰ هزار توماني همراه شده و به ۳۳ تا ۳۵ هزار تومان رسيده است.

بر اساس مشاهدات ميداني از خرده فروشي هاي سطح شهر تهران قيمت هر کيلو مرغ گرم آماده طبخ با کاهش ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰ توماني به حدود ۳۳ تا ۳۵ هزارتومان رسيده و اين روند نزولي قيمت مرغ نيز از هفته پيش آغاز شده است.
گفتني است در مردادماه و ابتداي شهريور ماه سالجاري قيمت مرغ براي مصرف کنندگان به ۴۰ هزار تومان و در برخي مناطق به ۴۵ هزار تومان هم رسيد. افزايش قيمتي که فعالان صنعت طيور علت آن را سودجويي و انحرافات در شبکه توزيع، دقيق نبودن آمار جوجه ريزي، کمبود توليد جوجه يکروزه  و افزايش قيمت جوجه عنوان کرده بودند.
البته چندي پيش نائب رييس کانون انجمن صنفي مرغداران گوشتي اعلام کرد که وزارت جهاد کشاورزي در خصوص ساماندهي بازار جوجه يکروزه تصميماتي اتخاذ کرده است که با عملياتي شدن آنها قيمت جوجه يکروزه ۳۰ درصد کاهش خواهد يافت و التهاب بازار آن کاسته خواهد شد. تصميماتي چون افزايش فاصله جوجه ريزي به ۹۰ روز، انجام جوجه ريزي۲۰ درصد کمتر از پروانه فعاليت براي واحدهاي توليدي و ممنوعيت جوجه ريزي مازاد زنجيره ها، که اگر چه اين تصميمات انتقادات کارشناسان را به دنبال دارد ولي تا حدودي منجر به کاهش قيمت ها خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar