تجارت نيوز/هفته گذشته بازار سهام با اصلاح و افت شاخص کل و هم‌وزن مواجه شد. در اولين روز معاملاتي هفته جاري کدام اخبار بر روند بازار موثر خواهند بود؟

 هفته گذشته بازار سهام با افت شاخص رو به رو شد و به کانال يک ميليون و ۴۸۸ هزار واحد رسيد. شاخص هم‌وزن هم در تمام روزهاي هفته گذشته با افت رو به رو شد و اين مساله نشان از روند نامتعادل و منفي گروه‌هاي کوچک بازار داشت. مهم‌ترين اخبار شرکت‌ها براي بورس امروز کدام است؟
مدير عامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: بخش عمده توليدات شرکت فولاد مبارکه به دست مصرف‌کننده نهايي مي رسد و تلاش ما بر اين است بازار دچار آشفتگي نشود. شرکت فولاد مبارکه نزديک به ۱۷ هزار ميليارد تومان اعتبار در اختيار مشتريان قرار داده است؛ به اين معنا که با فروش اعتباري و گشايش LC داخلي توسط بانک‌ها به مدت سه ماه، اين امکان را براي توليدکنندگان فراهم کرديم که کالا را از ما خريداري کرده و به محصولات نهايي بدل کنند و بفروشند و سود ببرند و اين افتخاري براي شرکت فولاد مبارکه است که در حمايت از صنايع کشور اين اعتبار را براي مشتريان برقرار کرده است تا چرخ صنايع بچرخد.

_ مديرعامل فملي خبر داد: تحولي عظيم در منطقه ورزقان در پيش است. سعدمحمدي اين مطلب را در مراسم امضاي قرارداد «احداث کارخانه توليد کاتد مس در مجتمع مس سونگون» با قرارگاه خاتم‌الانبيا بيان کرد.وي گفت: ميزان ذخاير مس سونگون، در دو سالي که اکتشافات صورت گرفته حدود ۵۲۳ ميليون تن با ذخيره نيم درصد ارتقا پيدا کرده است. اکتشافات به‌صورت علمي و بر اساس دستاوردهاي روز دنيا با استفاده از سيستم‌هاي هوشمند ابرالکترونيکي است و شرکت مس اين تکنيک را براي اکتشافات در اقصي‌نقاط کشور به کار مي‌برد.

سودهاي تقسيمي و افزايش سرمايه‌ بورسي‌ها
_ شرکت بانک گردشگري در مجمع عمومي ساليانه اين شرکت به ازاي هر سهم يک ريال سود تقسيم کرد.

_ شرکت تکادو(وکادو) در مجمع عمومي فوق‌العاده پيشنهاد افزايش سرمايه ۱۲۵٫۴۲ درصدي به مبلغ ۱۰۰ ميليارد تومان را داد. افزايش سرمايه وکادو از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدي و سود انباشته به منظور مشارکت در افزايش سرمايه شرکت‌هاي زير مجموعه است.

_ شرکت توليدي مهرام(غمهرا)به ازاي هر سهم اين شرکت در مجمع عمومي عادي ساليانه اين شرکت ۴۱۲ ريال سود تقسيم کرد. سود(زيان) خالص اين شرکت ۸۳ ميليارد تومان و سود(زيان) انباشته اين شرکت هم ۹۲ ريال است.

_ شرکت توليدي نيلي صنعت کرمان(غنيلي) افزايش سرمايه ۳۰۰ درصدي خود را از محل مطالبات و آورده نقدي به مبلغ ۳۰ ميليارد تومان مي‌دهد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar