تسنيم/ قيمت هر اونس طلا در پايان معاملات ديروز با ۰.۰۳ درصد افزايش به ۱۷۵۴ دلار و ۳۴ سنت رسيد.
در حالي که ارزش دلار تقويت شده است قيمت طلا پس از افت شديد روز پنجشنبه ديروز افزايشي جزئي داشت، اما با توجه به تمرکز سرمايه گذاران بر انقباضي شدن سياست فدرال رزرو دومين هفته کاهشي متوالي خود را به ثبت رساند.
بر اساس اين گزارش، قيمت هر اونس طلا در پايان معاملات ديروز با ۰.۰۳ درصد افزايش به ۱۷۵۴ دلار و ۳۴ سنت رسيد. قيمت فلز زرد در پايان معاملات آتي ديروز براي تحويل در ماه دسامبر با ۰.۳۰ درصد کاهش به ۱۷۵۱ دلار و ۴۰ سنت رسيد.
انتشار خبر افزايش غيرمنتظره ميزان خرده فروشي در آمريکا در ماه اوت در اوايل اين هفته سبب شد تا بار ديگر احتمال انقباضي شدن سياست فدرال رزرو بر سر زبان ها بيافتد و با تقويت دلار قيمت طلا تنها در روز پنجشنبه حدود ۳ درصد کاهش يابد.
دانيل پاويلونيس استراتژيست ارشد بازار در موسسه آر جي او گفت، بازار معتقد است فدرال رزرو خريد اوراق قرضه را کاهش خواهد داد و اين مسئله سبب افزايش سوددهي اوراق قرضه خواهد شد.
وي افزود: «اين اتفاق تاثير منفي بر بازار طلا خواهد داشت و احتمالا قيمت ها شاهد کاهش بيشتري خواهد بود.» به گفته پاويلونيس در پي اتفاقات رخ داده براي شرکت سرمايه گذاري اورگراند در چين و مواجهه اين شرکت با خطر ورشکستگي، اين بار به جاي بازار طلا، بازار دلار به عنوان محل امن سرمايه گذاري مطرح شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar