تجارت نيوز/ بازار سهام امروز در دومين روز معاملاتي هفته جاري باز هم با روندي منفي همراه شد و شاخص کل بورس افت گسترده‌اي را تجربه کرد. اما چرا روند منفي بورس ادامه‌دار شده است؟

در مصوبات اخير مجلس مقرر شده است تا براي ساخت مسکن حمايتي، وزارتخانه‌هاي راه و شهرسازي و صنعت و معدن موظفند از بورس کالا سيمان و فولاد مورد نياز را تامين کنند.
همچنين چند روز گذشته عضويت دائم ايران در سازمان همکاري شانگهاي سيگنال‌هاي مثبتي را براي مبادلات اقتصادي ايران با کشورهاي عضو اين سازمان داشت. همچنين وزير بهداشت هم خبر حذف ارز ۴۲۰۰ توماني را براي محصولات دارويي را چند روز گذشته داد اما با وجود خبرهاي مثبت و عملکرد مناسب شرکت‌هاي بورسي  باز هم روند بازار منفي است. به عقيده برخي از کارشناسان بازار سهام ايجاد جو منفي در بازار طبيعي است و لازمه صعود، ريزش است اما ريزش بازار دو هفته‌اي است ادامه داشته و کم نشده است. پيش‌بيني کارشناسان از بورس فردا به چه صورت است؟
يوسف هاشمي، کارشناس بازار سهام درباره روند بازار فردا به تجارت‌نيوز گفت: با توجه به اين مساله که بازار سهام چند روز متوالي با ات شاخص‌ها مواجه بوده است به نظر مي‌رسد در دو روز آيبنده تحرکات بازار متعادل‌تر شود. وي در اين باره تشريح کرد: چند روز آينده اگر بازار منفي هم باشد از شدت افت آن کم مي‌شود و اگر مثبت هم باشد ضعيف و مقطعي خواهد بود.
اين کارشناس بازار همچنين در توصيه به سهامداران خرد بازار گفت: تا جاي ممکن از حرکت‌هاي هيجاني در خريد يا فروش سهم‌هاي خود خودداري کنند.
يوسفي گفت: سهامداران بايد بدانند معاملات کوتاه مدت و نوسان‌گيري در بازار سرمايه نياز به تخصص دارد و متخصصان اين حوزه به رحاتي سود خود را کسب مي‌کنند اما سهامداران خرد که از سرمايه و دانش کافي براي خريد و فروش برخوردار نيست بايد با ديدي بلند مدت به بورس نگاه کنند.
وي در اين باره افزود: در اين صورت در کسب سود موقف عمل مي‌کنند. زيرا در بلند مدت سهم‌هايي که زير ارزش ذاتي خود معامله مي‌شوند برندگان بازار خواهند بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar