تسنيم/ مقام مسئول سازمان هواپيمايي کشوري با تاييد تخلف ايرلاين ها در فروش يک‌طرفه بليت پروازهاي اربعين، گفت: ايرلاين‌هاي متخلف پيگيرد قانوني مي شوند.
حسن خوشخو اظهار کرد: اخطارهايي از سوي سازمان هواپيمايي کشوري براي سايت هايي که بعضا قيمت فروش بليت پروازهاي اربعين را رعايت نکرده‌اند، ارسال شده است.
وي ادامه داد: از سوي ديگر بعضا ايرلاين‌ها بليت يکطرفه را به زائران ارائه کرده و از فروش بليت رفت و برگشت عتبات عاليات خودداري مي‌کنند. اين موضوع درستي است و بررسي‌هاي سازمان هواپيمايي کشوري نشان مي دهد اين تخلف صحت دارد.
مديرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري تاکيد کرد: سازمان هواپيمايي به شرکت‌هايي که به صورت اجباري بليت يکطرفه را ارائه مي‌دهند اخطار کتبي داده است. در اين راستا يک فرجه زماني را مشخص کرده ايم که اگر مسافر تمايل دارد بليت رفت و برگشت پروازهاي اربعين تهيه کند حتما ايرلاين ها اين امکان را به زائران بدهند.
خوشخو اضافه کرد: قطعا ايرلاين‌هايي که اين موضوع را رعايت نکنند متخلف شناخته مي‌شوند و بر اساس قوانين و مقررات پيگرد قضايي مي‌شوند. طبيعتا سازمان هواپيمايي کشوري در راستاي احقاق حقوق مسافران هيچ مماشاتي با شرکت‌هاي هواپيمايي متخلف نخواهد داشت. اگر ايرلاين‌ها تعهدات خود را رعايت نکنند به طور قطع سازمان هواپيمايي کشوري با قاطعيت با آنها برخورد خواهد کرد.
وي گفت: به مردم توصيه مي‌کنم حتما از گرفتن ويزا و صحت آن از طريق سفارت عراق مطمئن شوند و پس از اين مرحله به دفاتر شرکت‌هاي هواپيمايي يا سايت هاي رسمي مراجعه و بليت خود را تهيه کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar