تسنیم/دولت بایدن صرافی سوئکس را به خاطر کمک به هکرها برای دریافت پولشان از حملات باج ازاری تحریم کرد تا جلوی رشد این نوع حملات گرفته شود.

دولت بایدن در روز سه شنبه یک صرافی ارز مجازی را به خاطر نقش آن در پرداخت‌های غیر قانونی از سوی حملات باج‌افزاری، تحریم کرد تا جلوی این نوع تهدیدها گرفته شود.
وزارت خزانه‌داری آمریکا صرافی «سوئکس او تی سی» را متهم به تسهیل نقل و انتقالاتی کرد که شامل پرداخت‌های غیر قانونی برای حداقل هشت نوع باج افزار می‌شود. این اولین اقدام در نوع خود علیه مبادله ارزهای مجازی در فعالیت‌های باج افزاری است.
معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت:«صرافی‌های مثل سوئکس کمک‌ می‌کنند متجاوزان باج افزاری سود خود را بدست آورند. این اقدام ما حاکی از قصدمان برای مختل کردن زیرساخت های غیرقانونی مورد استفاده در این نوع حمله هاست».

باجگیری 90 میلیون دلاری هکرهای شرکت خط لوله آمریکا طی 9 ماه
هکرها از باج افزار برای تحت کنترل درآوردن سیستم های مختلف استفاده می‌کنند و تنها پس از از دریافت مبالغ هنگفت مخصوصا به ارز مجازی، سیستم را آزاد می‌کنند.
این گروه‌های باج افزاری در سال جاری میلادی به چندین شرکت مهم آمریکا ضربه زده‌اند که یکی از آنها شرکت خط لوله کلونیکال بوده است. حمله سایبری به این شرکت باعث کمبود موقت عرضه سوخت در شرق آمریکا شد. این هکرها همچنین یک شرکت کشاورزی را هدف قرار دادند و نگرانی از اختلال در روند برداشت غلات در میدوست آمریکا را بالا بردند.
این حملات آن‌قدر افزایش یافته اند که جو بایدن در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه درماه ژوئیه خواستار برخورد جدی این کشور شد. این گروه‌های باج افزاری معمولاً در روسیه و اوکراین فعالیت می‌کنند.
تحریم شرکت سوئکس شامل لغو دسترسی آن به تمام دارایی‌هایش در آمریکا و ممانعت آمریکایی‌ها از معامله با این شرکت می‌شود.

سوئکس یک شرکت خصوصی است که مقر آن در جمهوری چک قرار دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar