فارس/ وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس طرح جدید ساخت مسکن در گام اول، 2 میلیون مسکن ساخته می‌شود که سود بانکی تسهیلات آن بر اساس دهک‌های خانوار متغییر خواهد بود.
رستم قاسمی شامگاه امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل استان اردبیل بر اساس شاخص کل کشور، عقب ماندگی‌هایی دیده می‌شود که در راستای رفع این عقب ماندگی‌ها مصوبات خوبی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: با به سرانجام رسیدن راه آهن اردبیل در سال ۱۴۰۱ تحول عظیمی در حوزه حمل و نقل ریلی برای این استان به وقوع خواهد پیوست.
وزیر راه و شهرسازی به شعار مهم دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: بحث ساخت مسکن از مهم‌ترین شعار‌های دولت به شمار می‌رود که با طرح تنطیم شده، فرصت بسیار ویژه و استثنایی برای کسانی که می‌خواهند صاحب مسکن شوند، به وجود آمده است.
قاسمی تاکید کرد: وعده داده‌ایم که تا پایان دولت سیزدهم، ۴ میلیون مسکن بسازیم از این‌رو در گام اول این طرح قرار است 2 میلیون مسکن طی دو سال ساخته شده و تقدیم مردم شود.
وی در خصوص زمین مورد نیاز، تسهیلات بانکی و خدمات دولتی برای ساخت ۴ میلیون مسکن یادآور شد: تمامی موارد و شرایط برای ساخت مسکن ملی مشخص شده که در رابطه با تسهیلات بانکی بر اساس دهک خانوار، سود بانکی ۵ الی ۱۲ درصد با بازپرداخت ۲۰ ساله مصوب شده است.
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: در گام اول برای استان اردبیل ۴۰ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شده است که با توجه به تقاضای مردم این میزان می‌تواند افزایش یا کاهش داشته باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar