آخرین خبر/ رئیس سازمان بودجه با تشریح اوضاع اقتصادی ایران از بدهی ماهانه 10 هزار میلیاردی دولت گفت وی همچنین پیش بینی رشد اقتصادی 8 صدی را برای سال 1401 کرد.

میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه در آیین روز ملی آمار گفت:تا 4 سال، ماهانه 10 هزار میلیارد تومان تعهد پرداخت اوراق بدهی داریم با وجود این، اجازه ندادیم برای این پرداخت‌ها به افزایش پایه پولی متوسل شویم.تلاش کردیم تا ثبات به اقتصاد ایران بازگردد.

مهمترین اظهارات میرکاظمی

*در اقتصاد پر از نوسان با وجود 4 هزار هزار میلیارد تومان نقدینگی، تولید همیشه بدون پول می‌ماند.

*تا 4 سال، ماهانه 10 هزار میلیارد تومان تعهد پرداخت اوراق بدهی داریم.

*کشوری که شاخص های اقتصادی آن دارای نوسان است هیچ بخش خصوصی علاقه مند به سرمایه گذاری نیست.

*ظرفیت های زیادی در تمام حوزه ها داریم، باید این ظرفیت ها را بهره ور کنیم.

*تا زمانی که تصمیمات کلان اقتصادی در مهار تورم به اما و اگرهایی همچون مذاکرات خارجی مشروط شود، دست‌یابی به رشد اقتصادی و مهار تورم دور از انتظار خواهد بود.

*برنامه‌ریزی ما برای سال ۱۴۰۱ پیش‌بینی ۸ درصدی رشد اقتصادی با اجرای سیاست‌های جدید مهار تورم ، هدایت نقدینگی دست مردم به سمت سرمایه‌گذاری اقتصادی و حل مشکل معیشت مردم خواهد بود.

*برخلاف دهه‌های قبل که بیشتر خواسته‌ها در خصوص اشتغال و مسکن بود امروزه خواسته بزرگ مردم حل مشکل معیشت است.

*۲ ماه است که دولت سیزدهم فعالیتش را آغاز کرده و بدون خلق پول پرداخت‌های ماهیانه را انجام می‌دهد که این آغازی برای موفقیت بزرگ در مهار تورم است.

*افزایش نقدینگی تورم‌زا است و در طراحی جدید ساختار بودجه که با مشورت مجلس صورت خواهد گرفت مسائل اقتصادی کشور به سمت سرمایه‌گذاری ثروت‌زا حل خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar