فارس/ مشکل توزیع سوخت که از پیش از ظهر امروز در کشور رخ داده بود با تلاش متخصصان حوزه نرم‌افزار شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی و وزارت نفت در حال برطرف شدن است و مردم با مراجعه به جایگاه‌ها در حال دریافت بنزین با نرخ آزاد هستند.

مشکل توزیع سوخت که از پیش از ظهر امروز در کشور رخ داده بود با تلاش متخصصان حوزه نرم‌افزار شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی و وزارت نفت در حال برطرف شدن است.
علی فروزنده، مدیر روابط عمومی وزارت نفت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از تهران از آغاز سوخت‌گیری در 30 تا 40 درصد از جایگاه‌های سوخت در کشور خبر داد و گفت: این جایگاه‌ها با خروج از سامانه هوشمند سوخت در حال عرضه بنزین با نرخ آزاد هستند.
بررسی‌های میدانی خبرنگار فارس از تهران خبر از راه‌اندازی برخی جایگاه‌های سوخت می‌دهد، به عنوان مثال جایگاه سوخت میدان فردوسی و چهارراه کالج یک پمپ خود را راه‌اندازی کرده‌اند و موتورسواران در این جایگاه بنزین آزاد می‌زنند. تلاش‌ها برای راه‌اندازی سایر دستگاه‌های این پمپ بنزین‌ها ادامه دارد.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تعداد جایگاه‌های فعال پایتخت را 15 عدد عنوان کرده است.

پیگیری‌های خبرنگار فارس از همدان هم نشان می‌دهد روند سوختگیری در این استان آغاز شده و 6 جایگاه در این شهر فعال شده و درحال سوخت‌رسانی به مردم هستند.
از کرمان هم خبر می‌رسد پمپ بنزین‌ها در حال بازگشایی هستند و به عنوان مثال جایگاه واقع در بلوار آیت الله صدوقی کرمان در حال عرضه بنزین به مردم است.

از یزد نیز خبر می‌رسد که برخی از جایگاه‌های سوخت در حال عرضه بنزین با نرخ آزاد هستند.
خبرنگار فارس در شهر مقدس قم از توزیع بنزین حتی با نرخ مصوب در برخی جایگاه‌های این شهر خبر می‌دهد.
استاندار زنجان هم در اقدامی جالب پس ایجاد مشکل در جایگاه‌های سوخت استان، با حضور در یکی از جایگاه‌های سوخت شهر مشکل نازل‌ها را برطرف و باانجام آزمایشی خارج کردن دستی از مدار سامانه هوشمند سهمیه بندی و ایجاد امکان سوخت گیری با قیمت آزاد در جایگاه‌ها را فراهم کرد. محسن افشارچی، دارای مدرک دکترای هوش مصنوعی است.

در استان اردیبل هم جایگاه‌ها یکی پس از دیگری به مدار توزیع سوخت باز‌می‌گردند و در حال عرضه بنزین به مردم هستند.

در استان سمنان هم چند جایگاه در حال عرضه بنزین هستند و تلاش متخصصان برای افزوده شدن به شمار این جایگاه‌ها ادامه دارد.

در نصف‌جهان هم تلاش متخصصان برای رفع مشکل توزیع بنزین نتیجه داده است و هر چه می‌گذرد به تعداد جایگاه‌های سوختی که در اصفهان در حال عرضه سوخت هستند افزوده می‌شود.

در دیگر استان‌ها هم این روند ادامه دارد و جایگاه‌ها در حال عرضه بنزین هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar