تسنیم/ نائب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با بودجه و اعتبارات دولتی امکان محقق شدن همه خواسته‌های مردم  نیست و این واقعیت را باید پذیرفت لذا باید به سمت منابع جدید درآمدی رفت.

ابراهیم عزیزی اظهار کرد:  بدون بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی و منابع درآمدی نمی‌توان مشکلات عمرانی را رفع کرد.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در همین راستا اضافه کرد: از 845 هزار میلیارد تومان بودجه سال 1400 کل کشور،  600 هزار میلیارد تومان آن حقوق کارمندان است در حالی که دولت نیز 400 هزار میلیارد تومان کسری اعلام کرده بنابراین با این شرایط نباید از دولت انتظار داشت که بتواند همه منابع مورد نیاز را تامین کند.

وی در مثالی از پروژه‌های مربوط به شهر شیراز بیان کرد: تنها پروژه انتقال آب از خلیج فارس 40 هزار میلیارد تومان هزینه می‌خواهد در صورتی که بودجه کل فارس 8 هزار میلیارد تومان در سال 1400 است و اگر منابع در آمدی برای این پروژه تعریف نمی‌کردیم، به هیچ عنوان امکان انجام آن نبود.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: برای به سرانجام رساندن این پروژه‌ها و پروژه‌های مشابه همکاری و هماهنگی مجموعه شورا و شهرداری و مجمع نمایندگان می‌تواند راهگشا باشد به شرط آنکه این کمیته مشترک دارای یک ساختار اصولی و عملیاتی باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar