باشگاه خبرنگاران/ معاون فنی گمرک اعلام کرد: علی رغم آنکه واردات لوازم خانگی کره ای در کشور ممنوع شده اما همچنان شاهد آن هستیم که به صورت قانونی وارد کشور می شوند.
مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک گفت:  از سال ۹۷ واردات لوازم خانگی کره‌ای به کشور وارداتش ممنوع شده است، اما در کنار ممنوعیت رویه‌های مختلفی داشتیم و  این اقلام قابلیت ورود به کشور را از طریق ته لنجی، مرزنشینی، کولبری، ملوانی و سایر رویه‌ها براساس مقررات در نظر گرفته و در مقاطع مختلف داشته ایم.
او بیان کرد: تصاویر منتشر شده از این کالا‌ها در جزیره کیش مربوط به محصولات کشور کره است و علی رغم آنکه  به گمرک اعلام شده قبل از ممنوعیت نسبت به خریداری این اقلام اقدام شده، اما گمرک مقاومت کرده و نسبت به  ترخیص این اقلام اقدامی نکرده است.
ارونقی بیان کرد: علی رغم آنکه گمرک مجری است،  اما معمولا در عمل انجام شده قرار می‌گیرد و الان واردات به کشور انجام می‌شود.
معاون فنی گمرک بیان کرد: برای این کالا‌ها تعیین منشا ارز می‌شود و براساس همین مقررات ثبت آماری می‌شود. خیلی از لوازم خانگی از طریق همین موارد رسمی و به صورت قانونی و نه به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar