خراسان/ توزیع این کالاها از فردا در3 استان از جمله خراسان رضوی نیز آغاز می شود، اقلام تنظیم بازاری را چگونه اینترنتی بخریم؟

 طرح نظارت و پایش تولید و عرضه کالاهای اساسی که مسئولیت کل زنجیره آن در دولت سیزدهم به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شده از دیروز در کشور آغاز شد. همچنین طبق اعلام وزیر جهاد کشاورزی  عرضه اینترنتی کالاهای اساسی که پیشتر در برخی شهرها کلید خورده بود، از چهارشنبه همین هفته در سه استان کشور از جمله خراسان رضوی آغاز می شود. به گزارش مهر، وزیر جهاد کشاورزی همچنین از آغاز توزیع اینترنتی کالاهای اساسی در سه استان خراسان رضوی، شیراز و یزد از روز چهارشنبه 10 آذر خبر داد. ساداتی نژاد با بیان این که روزانه 350 تن کالای اساسی در کشور توزیع می شود،اظهار کرد: توزیع هوشمند کلیه کالاهای اساسی در کنار مرغ و تخم مرغ از پایان هفته آغاز می شود و در میادین نیز به اندازه کافی توزیع خواهد شد.
به گزارش خراسان، شبکه توزیع اینترنتی کالاهای اساسی با عنوان بازارگام، سامانه ای اینترنتی است که اگرچه پیش از این در حوزه توزیع آنلاین میوه و کالاهای سوپرمارکتی در کشور فعالیت داشته، اما به تازگی توزیع کالاهای تنظیم بازاری وزارت جهاد با نرخ مصوب را نیز بر عهده گرفته است. طبق اظهارات وزیر جهاد کشاورزی، خریداران کالاهای اساسی از این سامانه می توانند کالای مدنظر خود را با هزینه حمل رایگان در محل منزل دریافت کنند. گردشی در این سامانه نشان می دهد که تاکنون امکان خرید تخم مرغ تنظیم بازاری به قیمت شانه ای 43 هزار تومان و مرغ منجمد تنظیم بازاری با وزن 5 کیلو به قیمت 100 هزار تومان در شهرهای تهران، کرج و اصفهان فراهم شده است. البته زبانه «اقلام تنظیم بازار» برای یزد، مشهد، شیراز و رشت نیز فعال شده اما کالای تنظیم بازاری در آن فعلاً عرضه نشده و قرار است از چهارشنبه عرضه شود. طبق راهنمای اعلام شده، برای خرید از این سامانه باید یا از طریق برنامک موبایلی یا سایت به نشانی bazargam.com، در آن عضو شد. کالاهای تنظیم بازاری موجود در قسمتی با عنوان «اقلام تنظیم بازار» در این سایت اطلاع رسانی می شود. امکان ثبت سفارش در 24 ساعت شبانه روز و کل ایام هفته وجود دارد. پس از سفارش گذاری، این سامانه با ارسال پیامکی با شماره 300079362 ، مرحله به مرحله وضعیت سفارش را به خریدار اعلام می کند. پرداخت هزینه هم به صورت اینترنتی و هم دستگاه کارت خوان سیار در هنگام تحویل امکان پذیر است. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar