اقتصاد نیوز/ در معاملات امروز بازار جهانی، طلا 0.31 درصد کاهش و نقره 0.52درصد افزایش داشته است. فلز زرد با قیمت 1775 دلار در هر اونس معامله می شود، در حالی که نقره پس از یک معامله سخت در روز چهارشنبه به 22.38 دلار در هر اونس بازگشت.

پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه آمریکا در روز چهارشنبه آخرین کشوری است که یک مورد از نوع omicron کرونا را در داخل مرزهای خود شناسایی کرده است، بازار اروپای همتای آمریکایی روند کاهشی را پیش گرفتند.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که حداقل 23 کشور موارد ابتلا به omicron را گزارش کرده اند، و «ما انتظار داریم که این تعداد افزایش یابد.»

آژانس سازمان ملل انتظار دارد ظرف چند روز اطلاعات بیشتری در مورد قابلیت انتقال نوع جدید کروناویروس داشته باشد، اما اشاره کرد که بستری شدن در بیمارستان در سراسر آفریقای جنوبی، جایی که نوع جدید برای اولین بار کشف شد، در حال افزایش است و omicron به سرعت در حال تبدیل شدن به نوع غالب در آنجا است.

دکتر Leong Hoe Nam سنگاپوری به CNBC گفت: صادقانه بگویم، امیکرون طی سه تا شش ماه بر کل جهان مسلط می‌شود.

همچنین به نظر می رسد سویه جدید ویروس کرونا مدیریت بازار را در دست گرفته است. در روز جاری بیت کوین بیش از یک درصد کاهش داشته و به قیمت ۵۶ هزار و ۱۰۰ دلار رسیده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar