آخرین خبر/قیمت بیت کوین در ساعات ابتدایی روز شنبه تا 43 هزار دلار سقوط کرد و همچنین قیمت اتریوم به 3 هزار و 500 دلار رسید.

به گزارش CNBC، قیمت بیت کوین روز شنبه با افت چشمگیر 47 هزار و 133 دلار قیمت گذاری شد. قیمت اتریوم نیز کاهش یافت و با ده درصد افت به پایین ترین سطح، نزدیک به 3500 دلار رسید اما مدتی بعد بازگشت و نزدیک به 3870 دلار معامله شد. طبق گزارش Coindesk، بیت کوین در 24 ساعت گذشته بیش از 16 درصد کاهش یافته است.
بر اساس گزارش Coindesk، اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر ارزش بازار، در 24 ساعت گذشته بیش از 14 درصد از ارزش خود را دست داده است.

ریزش بیت کوین از چه زمانی آغاز شد؟

بیت کوین در 26 نوامبر، رسما وارد بازار نزولی شد.بیت کوین در حال حاضر حدود 30 درصد از بالاترین قله تاریخی خود که نزدیک به 69000 دلار بود و در اوایل نوامبر به آن رسیده بود، کاهش یافته است. اکثر ارزهای دیجیتال نیز به طور متوسط 20 درصد افت را تجربه کرده اند.

اومیکرون مسری تر از دلتا
سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اعلام کرد که نوع کووید omicron در 38 کشور شناسایی شده است که در مقایسه با 23 کشور دو روز پیش افزایش یافته است و داده‌های اولیه نشان می‌دهد این سویه مسری‌تر از دلتا است.

اومیکرون می‌تواند بازارهای مالی را تحت تاثیر خود قرار دهد.

منبع: CNBC

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar