آخرین خبر/ بیت کوین برجسته‌ترین ارز دیجیتال جهان ضررهای خود را کاهش داد و به 49 هزار دلار رسید این در حالی است که تنها در 24 ساعت قیمت بیت کوین از حدود 57000 دلار به 47000 دلار رسید و بیش از 17 درصد از ارزش خود را از دست داد با این حال تحلیلگران معتقدند به ندرت ایده خوبی است که با توجه به احتمال تغییر در یک روند نزولی پر شتاب مانند اتفاق اخیر، بخواهیم ارزهای دیجیتال خود را بفروشیم. کلوز قیمت بیت کوین در بالای 48000 دلار می‌تواند یک سیگنال مثبت برای رشد قیمت بیت کوین باشد.

به گزارش CNBC، قیمت اتریوم در روز شنبه به پایین ترین سطح نزدیک به 3500 دلار رسید ولی تا شنبه شب مقداری از زیان خود را جبران کرد و به 4166 دلار رسید. اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان نیز بیش از 16 درصد از ارزش خود را دست داد.

روز جمعه بازار سهام، بازار اوراق 10 ساله و بازار کریپتو همگی سقوط کردند. سهام فناوری پرخطر در روز جمعه نیز با افت 6 درصدی تسلا، یکی از بزرگترین بازندگان وال استریت بودند. صندوق نوآوری ARK در روز جمعه 5 درصد و در هفته 12 درصد از ارزش خود را دست دادند.

ویل کلمنته، تحلیلگر Blockware Solutions، درباره علت ریزش اخیر بازارهای مالی معتقد است: سود باز بیش از یک ماه است که در بالاترین حد خود قرار داشته است و سیو سود در این زمان منطقی به نظر می‌رسد با این حال نرخ های سرمایه مثبت هیتند و این موضوع می تواند بازار را بولیش (صعودی) کند.

وی افزود: دلایل معقولی وجود دارد که می‌توانیم تأثیر معکوس را در سه ماهه اول سال 2022 ببینیم، زیرا صندوق‌ها مایلند ریسک بیشتری را برای سال جدید با سود و زیان جدید بپذیرند. مشابه این اثر را در ژانویه 2021 شاهد بودیم که باعث رشد شارپ قیمت بیت کوین شد.

وی ادامه داد: پویایی شبکه(ارزهای دیجیتال) هنوز سالم است و عرضه ها نشان می دهد که سرمایه گذاران بلند مدت هنوز در بازار وجود دارند.

از زمان ظهور نوع کووید omicron، بیت کوین و اتریوم بازار ملتهبی را تجربه کرده اند و علاوه بر آن بازارهای سهام جهانی نیز نوسانی بوده اند. در 26 نوامبر، بیت کوین به پایین ترین حد هفت هفته اخیر خود رسید؛ 54000 دلار ارزش گذاری شد و رسما وارد بازار نزولی شد. بیت کوین در حال حاضر حدود 30 درصد از بالاترین رقم تاریخی نزدیک به 69000 دلار که در اوایل نوامبر به آن رسیده بود، کاهش یافته است. بازارهای نزولی معمولاً کاهش 20٪ یا بیشتر از اوج های اخیر را تجربه کرده اند.

به گفته کیتی استاکتون : «احتمالاً پس از چنین حرکت شارپ نزولی در بازار کریپتو ریزش‌ها کند شوند و بازار آماده برگشت باشد ».

کیتی استاکتون همچنین گفت: با وجود اصلاحات اخیر، روند بلندمدت همچنان صعودی است. او به سرمایه گذاران توصیه کرد تا زمانی که نزول قطعی تایید نشود، بیت کوین یا سایر آلت کوین های مرتبط خود را نفروشند.

استاکتون گفت: به ندرت ایده خوبی است که با توجه به احتمال تغییر در یک روند نزولی پر شتاب مانند اتفاق اخیر، بخواهیم ارزهای دیجیتال خود را بفروشیم. کلوز قیمت بیت کوین در بالای 48000 دلار می‌تواند یک سیگنال مثبت برای رشد قیمت بیت کوین باشد.

منبع: CNBC

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar