آخرین خبر/اگر بیت کوین سطح 40 هزار دلار را حفظ کند به روند صعودی باز خواهد گشت همچنین در صورت تثبیت قیمت بیت کوین بالای 49 هزار دلار، اتریوم نیز می‌تواند قیمت های بالاتری را به خود ببیند.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین (BTC) و اکثر آلت کوین ها در 4 دسامبر با اهرم دهی گسترده ای که در بازارهای مشتقات کریپتو مشاهده شد، فروخته شدند. داده ها حاکی از لیکویید شدن بیش از 2.5 میلیارد دلار ارز دیجیتال در طی 24 ساعت است.

در پاییز اخیر، اتریوم (ETH) به عملکرد بهتر از بیت کوین ادامه داده است. در حالی که تسلط بیت کوین در بازار به زیر 41 درصد رسیده است، اتریوم همچنان به رشد خود ادامه داده و تسلط آن بر بازار به بالای 21 درصد رسیده است.


برخی از تحلیلگران بر این باورند که کاهش اخیر بیت کوین می تواند منجر به یک مرحله طولانی تثبیت شود. یکی از بنیانگذاران Decentrader filbfilb انتظار دارد بیت کوین در سه ماهه اول سال آینده به خوبی تثبیت شود. Lex Moskovski، مدیر ارشد اجرایی Moskovski Capital، همچنین انتظار دارد که "عملیات آهسته انجام شود."

آیا بیت کوین می تواند طی چند روز آینده به کف خود برسد؟ 

تحلیل تکنیکال بیت کوین
بیت کوین در پایان ماه سپتامبر در میانگین متحرک ساده 100 روزه (54هزار 496 دلار) از حمایت قوی برخوردار بود. اما فروشندگان در 3 دسامبر قیمت بیت کوین را به زیر میانگین متحرک ساده 100 روزه رساندند که نشانه ای از کند شدن سرعت ریزش قیمت بیت کوین است. با این حال بیت کوین در 4 دسامبر به 42هزار دلار سقوط کرد.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView


میانگین متحرک نمایی 20 روزه بیت کوین (56 هزار 219 دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه اشباع فروش هستند و نشان می‌دهد که خرس‌ها دست برتر را دارند با این حال حمایت قوی بیت کوین همچنان در 40 هزار دلار وجود دارد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، بیت کوین می‌تواند به میانگین متحرک ساده 100 روزه برسد، که ممکن است به عنوان یک مقاومت قوی برایش عمل کند. بسته شدن قیمت بالاتر از این سطح، اولین نشانه از امکان افزایش قیمت خواهد بود.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView


بیت کوین در یک الگوی کانال نزولی در حال معامله است. خرس‌ها قیمت را به زیر خط حمایت کانال کشاندند، اما گاوها با خرید خود بیت کوین را به کانال بازگرداندند. اگر گاوها با موفقیت، از خط حمایت دفاع کنند، بیت کوین می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالا رود. انتظار می رود که این سطح دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، نشانه منفی باقی ماندن روند است و احتمال شکست کانال رو به پایین را افزایش می‌دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، بیت کوین می تواند به منطقه حمایت قوی در 42000 تا 40000 دلار سقوط کند. در مقابل، شکستن و بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه اولین علامت صعود است و بیت کوین می تواند تا مقاومت کانال افزایش قیمت داشته باشد.

منبع: cointelegraph

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar