آخرین خبر/بیت کوین در معاملات پرنوسان آخر هفته در قیمت کمتر از 50هزار دلار ثابت ماند.


به گزارش CNBC، در حالی که قیمت بیت کوین کاهش بیش از 17 درصدی را در جمعه و شنبه تجربه کرده بود؛ در روز یکشنبه قیمت آن افزایش یافت.
بیت کوین از 43 هزار دلار که پایین ترین سطح روز شنبه بود؛ در روز یکشنبه به حدود 48 هزار دلار افزایش داشت.

با وجود اینکه فروش ارزهای دیجیتال بدون هیچ دلیل اساسی باعث کاهش شدید در سراسر جهان رمزنگاری شد اما تحلیلگران معتقدند که احتمالا علت فروش بیت کوین، گسترش Omicron و ابهام در بهبود اقتصادی بوده است و سرمایه گذاران از بازارهای پرخطر به سمت خرید دارایی های امن تر تغییر رفتار دادند.

با وجود اینکه قیمت بیت کوین در روز یکشنبه افزایش یافت اما زیر 50000 دلار باقی ماند.
در اوایل روز، در حالی که این ارز دیجیتال در تلاش برای به دست آوردن مجدد ارزش 50000 دلاری است، ارز دیجیتال بیش از 2 درصد کاهش یافت.
با کاهش بازدهی اوراق خزانه داری 10 ساله ایالات متحده، سرمایه گذاران به دنبال خرید دارایی های امن تر رفتند.


نزدک کامپوزیت در روز جمعه عملکرد ضعیفی نسبت به Dow و S&P 500 داشت و سهام‌های فناوری نیز به شدت آسیب دیدند.

مت مالی، استراتژیست سهام در میلر تاباک، خاطرنشان کرد: «به نظر می‌رسد که دیروز احتمالاً افرادی به خاطر کال مارجین شدن مجبور به فروش بیت کوین شدند.«بازار بیت کوین در آخر هفته‌ها بسیار کم عمق تر است، بنابراین احتمالاً این کاهش را تشدید می‌کند. و پس از آرام گرفتن بازار، خریدار دوباره وارد شده و باعث تثبیت قیمت ها خواهند شد.

مالی اضافه کرد: جایی که بیت کوین در روز یکشنبه تثبیت شد(زیر سطح 50,000 دلار) با توجه به اینکه زیر خط روند پایین ترین سطح جولای قرار دارد، حائز اهمیت است.
او گفت: «این که هفته آینده دوباره آن سطح را به دست آورد یا نه برای بیت کوین مهم است.

منبع: CNBC

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar