آخرین خبر/خالق بیت کوین که تا کنون با نام مستعار «ساتوشی ناکاموتو» (Satoshi Nakamoto) شناخته می شد در دادگاه فدرال میامی احتمالا مشخص شده است.

به گزارش بلومبرگ، هیئت منصفه آمریکایی به دانشمند کامپیوتر استرالیایی که مدعی است بیت کوین را اختراع کرده است، به دلیل ادعای فریب دادن یکی از دوستان متوفی خود به خاطر مالکیت معنوی این ارز دیجیتال، به او گفته شد که 100 میلیون دلار غرامت بپردازد. این در حالی است که کریگ رایت دادگاه را متقاعد کرده است که اکثر ادعاهایی را که مبنی بر فریب دادن دوست سابقش وجود دارد بی اساس است.

به گزارش آخرین خبر، در دسامبر ۲۰۱۵، نشریه «وایرد» و وب سایت «گیزمودو» در مقاله هایی جداگانه بیان کردند که خالق بیت کوین را یافته اند و این شخص در واقع همان آقای «کریگ رایت» یا همان ساتوشی ناکوموتو است.

«کریگ استیون رایت» (Craig Steven Wright)، یک مدیر حوزه IT که اصالتی استرالیایی دارد اکنون ادعا کرده است که خالق بیت کوین یا همان پول مجازی است. پیش از این نیز تصور می شد که وی پایه گذار اصلی بیت کوین باشد و حالا او خودش همین موضوع را تایید کرده است.هیئت منصفه دادگاه فدرال میامی اکثر ادعاها علیه کریگ رایت را رد کرده است و احتمال تایید اینکه خالق بیت کوین کریگ استیون رایت باشد بسیار قوت گرفته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar