تسنیم/ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 770 میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 313میلیارد تومان در بیش از 399 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 11هزار و 349 واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 349 هزار و 365 واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و ایران خودرو شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، پتروشیمی فناوران و بانک کارآفرین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 368میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و 939میلیارد تومان در 195هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 73واحد رشد کرد و در ارتفاع 19هزار و 176واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، مدریت انرژی امید تابان هور و توسعه سامانه نرم افزاری نگین بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar