نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

قیمت جهانی نفت امروز از ۸۶ دلار گذشت

منبع
تجارت نيوز
بروزرسانی
قیمت جهانی نفت امروز از ۸۶ دلار گذشت

تجارت نیوز/قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۵۹ سنت معادل ۱.۹درصد رشد به بالاترین رقم دو ماه و نیم گذشته یعنی ۸۶ دلار و ۶ سنت رسید.

آنطور که تسنیم به نقل از رویترز نوشته، عرضه محدود نفت و نگرانی‌ها از حمله روسیه به اوکراین سبب شد قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش باشد و چهارمین هفته افزایشی متوالی را به ثبت برساند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۵۹ سنت معادل ۱٫۹ درصد رشد به بالاترین رقم دو ماه و نیم گذشته یعنی ۸۶ دلار و شش سنت رسید. نفت برنت این هفته را با ۵٫۴ درصد رشد به پایان برد. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۷۰ سنت معادل ۲٫۱ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۸۲ سنت رسید. این هفته نفت خام آمریکا شاهد ۶٫۳ درصد رشد بود.
فیل فلین تحلیلگر مؤسسه پرایس فیوچرز در این باره گفت: «تجار متوجه‌اند که در تصویری کلی عرضه جهانی فاصله چندانی با تقاضای جهانی ندارد و این موجب شده است قیمت‌ها رو به افزایش برود». مقام‌های آمریکایی روز جمعه نسبت به احتمال ورود نیروهای روسی به خاک اوکراین در صورت شکست مذاکرات هشدار دادند.
جان کیلداف تحلیلگر مؤسسه مدیریت سرمایه اگین در نیویورک گفت: «تشدید ریسک‌های ژئوپولیتیک به رشد قیمت نفت کمک کرده است.»


در عین حال به‌نظر می‌رسد که دلار در مسیر ثبت بزرگترین کاهش هفتگی طی چهار ماه گذشته قرار داشته است. تضعیف دلار موجب ارزان‌تر شدن نفت برای خریدارانی می‌شود که با ارزهای غیردلاری خرید می‌کنند.
در حالی که انتظار می‌رود تقاضا از عرضه پیشی بگیرد، چند بانک برای امسال نفت ۱۰۰دلاری را پیش‌بینی کرده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره