ایرنا/ عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی، گفت: در مسأله گندم دولت اعلام کرده قیمت نان افزایش نخواهد یافت بلکه صرفا روند اصلاح می‌شود و مردم همان قیمت قبلی را می‌پردازند و مابه‌التفاوت قیمت را دولت به نانواها پرداخت می‌کند.

حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ در کمیسیون تلفیق اظهار کرد: نکته حائز اهمیت در بررسی لایحه بودجه موضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است که این موضوع به معنای حذف یارانه نیست بلکه اصلاح روند معیوب و غلط گذشته است.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ افزود: برای نمونه در بحث دارو اگر این روند برای سال آینده ادامه یابد حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان باید پرداخت شود که حداقل فضای رانت ۱۰ هزار میلیاردی ایجاد می‌شود.
میرتاج‌الدینی ادامه داد: ارز ترجیحی در حلقه‌های مختلفی در گردش است تا به دست مردم و مصرف کننده نهایی برسد و این عامل سبب می‌شود جذابیتی برای سوداگری و رانت و فساد در حلقه‌های مختلف ایجاد شود.
وی با تأکید بر اینکه در بحث ارز ترجیحی دارو حداقل ۲۰۰ شرکت به تعزیرات معرفی شدند، گفت: هدف ما در موضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، حذف بستر رانت و فساد است و حلقه نهایی که مردم هستند باید به شکل مستقیم این یارانه را دریافت کنند. همچنین یارانه دارو به یک شکل و یارانه لبنیات، گوشت، مرغ و نان نیز به شکل دیگر باید باشد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم ادامه داد: در مساله گندم دولت اعلام کرده قیمت نان افزایش نخواهد یافت بلکه صرفا روند اصلاح می‌شود و مردم همان قیمت قبلی را می‌پردازند و مابه التفاوت قیمت را دولت به نانواها پرداخت می‌کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar