logo
  1. برگزیده
اقتصادی

شرط دولت برای تخصیص زمین رایگان چیست؟

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
شرط دولت برای تخصیص زمین رایگان چیست؟

باشگاه خبرنگاران/ معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: زمین رایگان به متقاضیانی که سومین فرزند آن‌ها پس از ابلاغ و اجرای قانون تعالی به دنیا بیاید، تخصیص داده می‌شود.
 

محمود محمود زاده اظهار کرد: زمین رایگان به خانواده‌هایی که فرزند سوم آن‌ها بعد از تصویب و از زمانی که قانون تعالی جمعیت اجرا شده به دنیا آمده باشد و در شهر‌هایی که در آن‌ها اراضی دولتی وجود داشته باشد؛ تعلق می‌گیرد.
به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی به متقاضیانی که هم اکنون دارای سه فرزند باشند اراضی تعلق نمی‌گیرد و در شهر‌های زیر ۵۰۰ هزار نفر اگر زمین دولتی باشد، زمین داده می‌شود.


در ۲۴ بهمن رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گفت: خانواده‌هایی که فرزند چهارم به دنیا بیاورند، قطعه زمینی در شهر‌هایی که دولت زمین دارد، دریافت می‌کنند.
این اظهار نظر وزیر راه و شهرسازی پیرامون اعطای زمین به خانواده‌های دارای چهار فرزند برای تکلیفی است که مجلس شورای اسلامی در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب اول آبان بر عهده دولت قرار داد.
طرح تعالی جمیعت و حمایت از خانواده برای اجرای سیاست‌های افرایش جمعیت پس از چند سال بررسی در ۱۱ آبان ماه امسال، در شورای نگهبان به تصویب رسید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره