نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

جریمه ۲۰ درصدی بانک‌ها برای پرداخت نکردن تسهیلات ساخت

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
جریمه ۲۰ درصدی بانک‌ها برای پرداخت نکردن تسهیلات ساخت

باشگاه خبرنگاران/ معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای بانک هایی که تسهیلات ساخت را نمی دهند ۲۰ درصد جریمه در نظر گرفته شده است.

محمود محمودزاده گفت: ۵۴۱ هزار واحد مسکن حمایتی دولت در حال اجرا است که ۴۰ هزار واحد از آن در بافت‌های فرسوده در حال اجراست و مابقی در اراضی دولت در شهر‌های مختلف ساخته می‌شود.
به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی سهم بخش مسکن از کل تسهیلات بانکی حدود ۱۷ درصد بود که این عدد  به کمتر از ۴ درصد رسید اما امسال بانک‌ها مکلف شدند تا ۲۰ درصد تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص دهند و اگر بانکی این تعهد را اجرا نکند، ۲۰ درصد آن عدد جریمه می‌شود.

بسترها برای ساخت ۳۰۰ هزار واحد مسکن اجاره داری حرفه ای آماده شد
وی گفت: هم اکنون  برای ساخت  ۳۰۰ هزار واحد در قالب اجاره داری حرفه‌ای بسترها آماده شده که با کمک دولت به سازندگان زمین ارزن‌ قیمت و یا ۹۹ ساله داده می‌شود که با اجرای این طرح، نرخ‌ها در بازار اجاره قابل کنترل است و می‌تواند به دهک کم‌درآمد و دهک با درآمد متوسط در بحث اجاره مسکن کمک کند.

برای اولین بار صندوق ملی مسکن با پشتیبانی منابع مالی مورد نیاز جهت احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال در کشور ایجاد شده است که می‌تواند ضمانت‌های بعدی را بر عهده بگیرد و منابع این صندوق ۲ برابر منابع بانک مسکن برآورد می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره