نماد آخرین خبر

36 کشور وابسته به گندم روسیه و اوکراین هستند

منبع
فارس
بروزرسانی
36 کشور وابسته به گندم روسیه و اوکراین هستند

فارس/ دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: سی و شش کشور که برخی از آنها فقیرترین و آسیب پذیرترین کشورهای جهان هستند، برای بیش از نیمی گندم وارداتی خود بر روی روسیه و اوکراین حساب می‌کنند.

 
آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: در مجموع، 1.7 میلیارد نفر تحت تاثیر اختلالات ایجاد شده در تامین مواد غذایی، انرژیی و حوزه‌های مالی رنج می برند.
وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد، توضیح داد: «حدود 1.7 میلیارد نفر که یک سوم آنها در حال حاضر در فقر زندگی می کنند، اکنون، به شدت در معرض اختلال در تامین مواد غذایی، انرژی و سیستم‌های مالی هستند که باعث افزایش فقر و گرسنگی می شود.»
این مقام سازمان ملل تصریح کرد:«سی و شش کشور که برخی از آنها فقیرترین و آسیب پذیرترین کشورهای جهان هستند، برای بیش از نیمی گندم وارداتی خود بر روی روسیه و اوکراین حساب می‌کنند.»

گوترش گفت: افزایش که قیمت ها از قبل وجود داشت با بدتر شدن وضعیت اوکراین و روسیه، تشدید شد.
وی گفت، قیمت نفت در یک سال گذشته، بیش از 60 درصد افزایش یافته؛ قیمت گاز طبیعی در چند ماه گذشته 50 درصد بالا رفته و قیمت کود شیمیایی بیش از دو برابر شده است.
دبیرکل سازمان ملل اضافه کرد: «تورم در حال افزایش، قدرت خرید در حال کاهش است، چشم‌انداز ناخالص در حال کاهش و توسعه متوقف شده است.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره