logo
  1. برگزیده
اقتصادی

قیمت شکر تنظیم بازار برای ماه رمضان مشخص شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
قیمت شکر تنظیم بازار برای ماه رمضان مشخص شد

ایرنا/ دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی کشور با بیان اینکه طی روزهای آتی قیمت هر کیلوگرم شکر دولتی با نرخ ۱۶ هزار و ۳۵۰ تومان عرضه می‌شود خبرداد و گفت: وزارت جهاد کشاورزی حواله شکر تحت عنوان طرح ماه رمضان ارایه کرده است که در کاهش نرخ این محصول در بازار اثر گذار خواهد بود.

قاسمعلی حسنی در خصوص وضعیت بازار شکر و برنج در بخش عمده فروشی افزود: براساس این حواله هر کیلوگرم شکر با قیمت ۱۲ هزارو ۵۳۵ تومان در اختیار اعضای اتحادیه قرار می‌گیرد و کیلویی ۱۶ هزارو ۳۵۰ تومان به فروش می‌رسد که شکر دولتی از ۱۳۵۰ تومان افزایش نسبت به سال گذشته برخوردار است.
وی با بیان اینکه قرار است چند صد تن شکر در قالب طرح توزیع رمضان توزیع شود گفت: در حال حاضر این محصول در شرکت‌های بسته بندی قرار دارد تا در بسته‌های یک کیلوگرمی به مرحله توزیع برسد.
دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی کشور به چند نرخی بودن شکر در بازار اشاره و اظهار کرد: بخشی از شکر آزاد توسط کارخانجات ۱۶ هزارو ۵۰۰ تومان به علاوه ۹ درصد ارزش افزوده است که بیش از ۲۰ هزارتومان می‌شود و برای مصرف کنندگان ۲۵ هزارتومان خواهد شد.
وی بیشترین نوسان قیمت کالاهای اساسی را مربوط به خرده فروشی‌های سطح کشور دانست و تصریح کرد: دربخش بنکداری نظارت داریم اما در خرده فروشی‌ها نظارتی نداریم.
حسنی اضافه کرد: البته بخشی از شکر با قیمت ۱۵ هزارتومان در فروشگاه‌های زنجیره ای از قبل عید باقی مانده است.

قیمت برنج در بنکداری بین ۴۷ تا ۸۰ هزارتومان
دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی کشور گفت: اکنون قیمت برنج ایرانی در بنکداری براساس درجه بندی بین ۴۷ تا ۸۰ هزارتومان است. بنابراین، وضعیت بازار نشان می‌دهد که قیمت مصوب برنج که توسط دولت تعیین شده بود اعمال نمی‌شود.
وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی  سهمیه‌ای در اختیار اتحادیه بنکداران قرار داده که برنج تایلندی با قیمت ۱۱ هزارتومان خریداری می شود و بنکداران ۱۱ هزارو ۹۰۰ تومان در اختیار خرده فروشی‌ها قرار می‌دهند و نرخ این محصول برای مصرف کنندگان ۱۲ هزارو ۵۰۰ تومان است.
وی اظهار کرد: البته نرخ برنج هندی ۱۸ هزارتومان برای بنکداری و برای مصرف کننگان ۱۸ هزارو ۵۰۰ تومان است.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره