نماد آخرین خبر

آمادگی همه استان‌ها برای مبارزه با قاچاق لوازم‌یدکی خودرو

منبع
ايرنا
بروزرسانی
آمادگی همه استان‌ها برای مبارزه با قاچاق لوازم‌یدکی خودرو

ایرنا/ معاون صنایع عمومی وزارت صمت با اعلام ورود همه استان‌ها به حوزه مبارزه با قاچاق لوازم‌یدکی خودرو، تاکید کرد: برنامه‌های مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تا کسب رضایتمندی کامل مردم تداوم و استمرار خواهد داشت.

محمدمهدی برادران در ششمین نشست ستاد «مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی» افزود: از امروز همه استان‌ها وارد حوزه اجرای مبارزه با قاچاق لوازم‌یدکی خودرو شده‌اند؛ تاکنون فقط چهار استان به‌عنوان پایلوت و نمونه اقدامات خود را آغاز کرده بودند.
وی بیان‌ کرد:‌ تاکنون ۳۸ هزار و ۸۷۰ شناسه قطعات خودرو صادرشده است.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز وزارت صمت با تاکید بر این‌که راهبرد ما در مبارزه با قاچاق کالا، جدیت است، ادامه‌داد: مبارزه با قاچاق کالا و کالاهای تقلبی و جعلی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز هست و مدیران کل صمت استانی باید در این حوزه کار را با جدیت دنبال کنند.
وی با بیان این‌که برنامه‌های مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تا رضایتمندی کامل مردم دنبال می‌شود، گفت: لوازم‌یدکی تقلبی و جعلی به علت رعایت نشدن استانداردهای لازم با سلامتی و جان مردم بازی می‌کند.
برادران با تاکید بر ضرورت تسریع تولیدکنندگان برای دریافت کد نقش در سامانه جامع تجارت، بیان‌ کرد: در این حوزه اطلاع‌رسانی‌های لازم در حال انجام است و پس از اطلاع‌رسانی‌ها، کالاهایی که کد نقش دریافت نکرده باشند، مشمول کالای قاچاق خواهند شد.
وی، امحای کالای تقلبی و جعلی کشف‌شده را مورد تأکید قرارداد و تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب نیز به‌صراحت تأکید داشته‌اند که این‌گونه کالاها دوباره نباید به بازار برگردند.

۲ راهکار در حوزه مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی
معاون صنایع عمومی وزارت صمت در ادامه به دو راهکار در حوزه مبارزه با کالای قاچاق و تقلبی اشاره کرد و افزود: شفاف‌سازی در بازار یک راه حل است و راهکار دیگر این است که هزینه کار قاچاق را با اقدامات نظارتی، امنیتی و قضایی بالا ببریم.

دفاتر تخصصی استان‌ها در حوزه کالاهای غیراستاندارد شکل‌گرفته است
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز وزارت صمت با اشاره به ابلاغیه دادستان کل کشور در حوزه مبارزه با کالاهای قاچاق، جعلی و غیراستاندار، بیان‌داشت: در همه اداره‌های کل صمت استان‌ها دفاتر تخصصی در حوزه کالاهای غیراستاندارد شکل‌گرفته است. همچنین وزیر صمت در ابلاغی از همه استانداران خواست تا جلساتی در استان‌ها برای مقابله با قاچاق قطعات یدکی خودرو با ریاست استانداران و دبیری مدیران کل صمت استانی تشکیل شود.

اجازه ورود دوباره کالاهای غیراستاندارد به بازار را نمی‌دهیم
«عبدالمجید اجتهادی»، مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تصریح کرد: این سازمان به‌طور حتم و تحت هیچ شرایطی اجازه ورود دوباره به بازار و یا بازصادرات کالاهای لوازم‌یدکی خودرو و سایر کالای غیراستاندارد را نمی‌دهد.
وی همچنین بیان‌داشت: با تصویب و لازم الاجرا شدن قانون مبارزه با قاچاق کالا از ۱۰ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۱، زمینه انهدام کالاهای جعلی، تقلبی و غیراستاندارد به‌طور کامل فراهم‌شده است و این اقدام به‌طور یقین انجام خواهد شد.

کشف ۵۶ هزار قطعه انواع لوازم‌یدکی قاچاق

سرهنگ «جلال امینی» رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی ناجا پس از پایان نشست در جمع خبرنگاران از کشف ۵۶ هزار قطعه انواع لوازم‌یدکی قاچاق در سراسر کشور خبر داد.
وی افزود: با تلاش همکاران‌مان در حوزه مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی لوازم‌یدکی خودرو در سراسر کشور در فروردین‌ماه امسال، ۱۱۹ فقره پرونده تخلف تشکیل شد که افزایش ۳۳ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل داشته است.
امینی از دستگیری ۱۱۱ متهم در این خصوص خبر داد و گفت: انواع قطعات کشف‌شده شامل دیفرانسیل، گیربکس، تسمه تایم، تسمه دینام، لنت ترمز و غیره بوده و فراوانی کشفیات در استان‌های اصفهان، البرز، بوشهر، زنجان، کردستان، مرکزی و یزد بوده است.
رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی ناجا تاکید کرد: برابر قانون همه کالاهای قاچاق کشف‌شده تحویل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره