صدا و سیما/ سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری قیمت های بالای پروازهای اربعین را تکذیب کرد و گفت: هیچ شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافرتی حق ندارد حتی یک ریال بالاتر از قیمت مصوب، بلیت اربعین بفروشد. وی گفت: قیمت سفر هوایی عتبات ۶ میلیون تومان است.

 میراکبر رضوی در گفتگو با برنامه صبح و گفتگوی صدای جمهوری اسلامی ایران با تکذیب قیمت ۵۸ میلیون تومانی بلیت پرواز تهران - نجف افزود: چند ماه پیش بحث قیمت ها و کف و سقف قیمت مطرح شد چون سفر عتبات از دغدغه های هموطنان است و انشاالله روزهای آینده عازم خواهند شد. یک قیمت در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی است که خود سازمان هواپیمایی اعلام کرده هیچ شرکت، آژانس و سایت اینترنتی اجازه ندارد حتی یک ریال از آن قیمت بالاتر بفروشد و اگر این اتفاق بیافتد با مجموعه فروشنده مسلما برخورد خواهد شد.
رضوی افزود: چنین فروش هایی قطعا تخلف است که نهاد نظارتی وجود دارد و وظیفه ما هم این است و خود مردم هم به عنوان کسانی که خدمت می گیرند باید به ما اطلاع دهند اما غیر از آن خود سازمان هواپیمایی کشوری بصورت لحظه ای در کنار مردم است و حتی روابط عمومی حضور پیدا می کنند در فرودگاهها و با مردم صحبت می کنند که به کجا سفر می کنید؟ و ما قیمت را مقایسه می کنیم و اگر ببینیم شرکت یا موسسه ای گرانفروشی کرده حق مسافر را برمی گردانیم.
وی افزود: پس از پروازهای حج، از همان لحظه دغدغه ما عملیات و سفر اربعین بود و جلسات مختلفی هم تشکیل شد اولین جلسه رسمی برای این موضوع چند روز پیش اولین نشست هماهنگی پروازهای اربعین انجام شد و انشاالله از ۲۰ شهریور این سفرها آغاز و تا ۳۱ شهریور پایان می یابد.

قیمت سفر هوایی عتبات ۶ میلیون تومان است و تاکید شد فروش چارتری پرواز عتبات ممنوع، و فقط سایت شرکت های هواپیمایی امکان فروش بلیت عتبات را دارند یعنی حتی سایت های اینترنتی مجاز که الان فعالیت می کنند مجاز به این فروش نیستند و ممنوع است و فقط شرکت های هواپیمایی وارد سایت می شوند و ما الان منتظریم شرکت های هواپیمایی اعلام آمادگی کنند که برای عتبات کدام یک از شرکت ها قرار است پروازهایشان را در اختیار بگذارند و باید برنامه ریزی شود .
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: ما سه موضوع داریم که کمی ما را دچار دغدغه می کند یکی گرمای هوا، دوم گرد و غبار و سوم همزمانی اربعین با اوج و پیک پایان سفرهای تابستانی است که داریم برنامه ریزی می کنیم و اگر الان وارد سایت های اینترنتی شوید که هنوز زمان سفرهای اربعین نرسیده بعضی روزها اگر دقت کنید مثلا مسیر تهران به نجف می توانید با ۲ میلیون تومان بلیت تهیه کنید یا برگشتش زیر دو میلیون تومان یعنی پایین تر از نرخ اعلامی است و در پروازهای داخلی هم همین طور است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar