نماد آخرین خبر

پشت پرده عدم انتشار آمار تسهیلات کلان بانک‌ها؛ وزیر اقتصاد ورود کند

منبع
فارس
بروزرسانی
پشت پرده عدم انتشار آمار تسهیلات کلان بانک‌ها؛ وزیر اقتصاد ورود کند

فارس/ عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که مسئولان برخی از بانک‌ها تخلف کرده و برای خودشان تسهیلات زیادی قائل شدند، آمار تسهیلات کلان بانک‌ها را منتشر نمی‌کنند.

حجت الاسلام حسن نوروزی، عضو کمیسیون قضائی و حقوقی، در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با تاکید بر ضرورت قاعده‌مند و شفاف شدن اعطای تسهیلات کلان بانک‌ها، اظهار داشت: شفاف‌سازی یکی از مسائلی است که حقانیت و عدالت را در جامعه به وجود می‌آورد و باعث ثبات می‌شود.

وی بیان کرد: برخی بانک‌ها، بزنگاه کارهای خلاف و تخلف در کشور هستند، بنابراین حتماً باید بانک‌ها به سمت شفافیت حرکت کنند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همه بانک‌ها، مؤسسات پولی و بانکی و حتی مؤسسات قرض الحسنه باید موظف شوند که اقدامات خود را شفاف کنند.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی درباره علت عدم انتشار اطلاعات مربوط به تسهیلات کلان در برخی از بانک‌ها، تصریح کرد: از آنجا که مسئولان برخی از بانک‌ها تخلف کردند و برای خودشان تسهیلات زیادی قائل شدند، آمار تسهیلات کلان بانک‌ها را منتشر نمی‌کنند.

نوروزی گفت: شفافیت در این زمینه بسیار مهم است و بنده حتماً از طریق وزیر امور اقتصادی و دارایی پیگیری می‌کنم تا تسهیلات کلان بانک‌ها منتشر شود و وی باید به این مسئله ورود کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره