نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

قیمت بلیت اتوبوس‌های اربعین تصویب شد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
قیمت بلیت اتوبوس‌های اربعین تصویب شد

تسنیم/ مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری با اشاره به تصویب قیمت بلیت اتوبوس‌های بین‌ شهری برای اربعین، گفت: مردم بلیت اتوبوس را فقط در داخل پایانه‌ها یا دفاتر فروش شرکت‌ها خریداری کنند.

داریوش باقرجوان با اشاره به دریافت برخی گزارش‌ها مبنی بر فروش بلیت اتوبوس‌های اربعین به‌صورت پیش‌فروش یا سرویس‌های دربستی، اظهار کرد: زائران عزیز اربعین حسینی برای عزیمت به مرزهای خروجی فقط در داخل پایانه‌های مسافربری به شرکت‌های حمل‌ونقل مراجعه کنند.
وی ادامه داد: بر اساس گزارش‌هایی که به سازمان راهداری رسیده،‌ یک سری افراد سودجو و واسطه‌گر از تقاضای بالا برای سفرهای اربعین سوءاستفاده کرده و با مالک و راننده اتوبوس قراردادهای خارج از چارچوب قیمت‌های بلیت های اربعین منعقد می‌کنند.

وی با تاکید بر این‌که مردم برای تهیه بلیت فقط به پایانه‌ها مراجعه کنند، افزود: به دلیل تقاضای بالا و ناوگان محدود، سازمان راهداری تمهیدات لازم برای سرویس‌های فوق‌العاده اتوبوس برای انتقال زائران به مرزهای خروجی را اندیشیده است. از این رو مردم در صورتیکه نتوانستند بلیت اتوبوس تهیه کنند روز بعد برای این کار اقدام کنند.
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای  با تاکید مجدد بر این‌که سرویس‌های دربستی و پیش‌فروش بلیت اتوبوس‌های اربعین مورد تایید نیست،‌گفت: به مالکان و رانندگان اتوبوس اخطار می‌دهیم که وارد این موضوع نشوند، در صورتیکه این تخلف محرز شود اجازه فعالیت آنها در حمل‌ونقل مسافری برای همیشه لغو خواهد شد.

باقرجوان با اشاره به این‌که سفرهای اربعین  یک موضوع معنوی که همه باید در آن مشارکت دلی داشته باشند،‌اضافه کرد: اجازه نخواهیم داد هیچ خللی در این سفرها به وجود آید. 
وی درباره قیمت بلیت اتوبوس‌های اربعین نیز گفت: قیمت‌ها مصوب شده و از هر مبدا قیمت بلیت متفاوت است. اگر قرار باشد تغییر قیمت کند فقط ستاد مرکزی اربعین این کار را انجام می‌دهد که در رابطه با آن نیز اطلاع‌رسانی انجام خواهد شد.

وی بیان کرد:‌ تابلوهای قیمت در پایانه‌ها نصب شده و هیچ شرکتی نمی‌تواند خارج از عدد مصوب قیمت، دریافتی داشته باشد. برای نظارت بر این موضوع همکاران ما در سازمان راهداری و وزارت صمت در پایانه‌ها مستقر هستند.
به گزارش تسنیم،‌ سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز طی اطلاعیه  در رابطه با سفرهای اربعین اعلام کرد: «بلیت اتوبوس‌های بین‌شهری به مقصد مرزهای خروجی اربعین صرفا به‌صورت روزفروش و در محل پایانه‌های مسافری یا دفاتر فروش بلیت سطح شهر شرکت‌های مسافری عرضه می‌شود.

بلیت اتوبوس صرفا به‌نام زائر صادر شده و اعزام زائران در قالب سرویس دربستی اتوبوسی به مرزها ممنوع بوده و با شرکت‌ها،‌مالکان و رانندگان خاطر در این زمینه برخورد می‌شود.
زائران اربعین به تبلیغات و خبرها در فضای غیررسمی و مجازی مبنی بر ارائه بلیت به‌صورت پیش‌فروش یا سرویس‌های دربستی که با هدف کلاهبرداری از زائران و کسب منافع غیرقانونی صورت می‌پذیرد توجه نکنند و خبرها را از مبادی و مراجع رسمی و معتبر پیگیری کنند.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره