نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

قصه تکراری خودروهای صفر و قطعات بی کیفیت!

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
قصه تکراری خودروهای صفر و قطعات بی کیفیت!

باشگاه خبرنگاران/ رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو گفت: متاسفانه نبود کیفیت و از سوی دیگر قاچاق لوازم یدکی تقلبی به بازار با برچسب اصلی باعث افزایش خودروهای بخصوص صفر کیلومتر به نمایندگی‌ها خودرو شده است.

علیرضا نیک آیین با اشاره به ازدحام خودروها در نمایندگی‌ها گفت:متاسفانه نبود کیفیت و از سوی دیگر قاچاق لوازم یدکی تقلبی به بازار با برچسب اصلی باعث افزایش خودروهای بخصوص صفر کیلومتر به نمایندگی‌ها خودرو شده است. در واقع امروز یکی از مشکلات خودروها رد نقص فنی کیفیت پایین تسمه تایم، صفحه کلاج و لنت‌های بی کیفیت خودرو است.

 قصه تکراری خودروهای صفر و قطعات بی کیفیت!

به گفته او، وضعیت کنونی صنعت قطعه‌سازی خودرو کشور، مطلوب نیست و متاسفانه هیچگونه نظارتی هم در این بازار نیست. به طوری که از مواد بازیافتی در تولید قطعات خودرو استفاده شده و همین امر باعث می‌شود که کیفیت قطعات کاهش و به عنوان مثال این تسمه تایم کمتر از یکماه برای خودرو کار کند.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو این را هم گفت:در حال حاضر حدود ۴۰ درصد بازار قطعات یدکی در اختیار برندهای تقلبی و قاچاق است. با پایین آمدن کیفیت قطعات خودرو، میزان مراجعه مشتریان و مالکان خودروهایی که پیشتر برای تعمیر مراجعه کرده اند، بالاتر رفته و تعمیرگاه‌ها نیز قادر به پاسخگویی بابت مشکلات مضاعف قطعات معیوب نیستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره