خراسان/وزیر اقتصاد گفت: برای اولین بار ظرف یکی دو ماه آینده با هماهنگی که بین بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک قرض الحسنه رسالت صورت گرفته است، برای وام های خرد قرض الحسنه ۱۰ میلیون تومانی و کمتر از آن، کارمزد ۴ درصد را به صفر خواهیم رساند تا برای اولین بار مردم بدون کارمزد بتوانند وام های با مبالغ پایین را دریافت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، سید احسان خاندوزی با اشاره به اقدامات دولت برای افزایش سهم صندوق های قرض الحسنه و بانک های قرض الحسنه در تامین مالی خرد مردم افزود: در این زمینه و در گام اول دو برابر شدن سرمایه بانک های قرض الحسنه طی امسال رخ داد و همچنین دستورالعمل سامان دهی صندوق های قرض الحسنه در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید.
خاندوزی با اعلام این خبر که برای اولین بار دستگاه های دولتی و اجرایی مجاب شدند حساب های پرداخت حقوق کارکنان خودشان را در بخش شبکه قرض الحسنه کشور متمرکز کنند، تصریح کرد: این اجازه به افزایش رسوب و قدرت وام دهی بانک های قرض الحسنه در کشور کمک شایانی می کند. 
خاندوزی اظهار کرد: به رغم سقف 2 درصدی افزایش ترازنامه بانک های کشور، بانک مرکزی با نگاه حمایتی سقف بانک های قرض الحسنه را ۵ درصد یعنی 2.5 برابر بیشتر از دیگر بانک ها مقرر کرده است که این امکان را می دهد که این بانک ها امسال با موانع کمتر و سرعت بیشتر به تامین مالی مردم بپردازند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar