انتخاب/ رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی درخصوص هزینه مسافران از ایران به جام جهانی قطر، می‌گوید که برای هر نفر، از ۵۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون تومان متفاوت است. میانگین هزینه برای هر نفر بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان است.

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی درخصوص هزینه مسافران از ایران به جام جهانی قطر، می‌گوید که برای هر نفر، از 50 میلیون تا 500 میلیون تومان متفاوت است. میانگین هزینه برای هر نفر بین 200 تا 250 میلیون تومان است

حرمت‌الله رفیعی در گفت و گو با «انتخاب» درخصوص برآورد کمترین و بیشترین هزینه سفر به قطر برای جام جهانی، بیان کرد: «هزینه‌ها متفاوت است و بسته به نوع بلیط، نوع هتل، زمان پرواز و کتگوری بلیت بازی‌ها دارد. بر این اساس برای هر نفر، از 50 میلیون تا 500 میلیون تومان متفاوت است. گرچه معتقدم نباید آنقدر هزینه می‌شد ولی به طور کل این رقم شامل بلیت هواپیما، مسابقات و هزینه اقامت است.»

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی، خاطرنشان کرد: «وقتی می‌گویم 50 میلیون تومان منظور این است که مسافر اصلا اقامت ندارد یا یکی دو شب در قطر می‌ماند و برای تماشای یک بازی رفته و فقط بلیط هواپیما و مسابقه را گرفته است. بدون احتساب هزینه غذا و حمل و نقل، میانگین هزینه‌های جاری برای هر نفر از 100 میلیون تومان است. در قطر هم غذا گران است و هم کرایه تاکسی برای رفت و آمد. در مورد تماشای بازی‌ها هم بستگی به جایگاه دارد؛ مثلا وقتی یک بازی را 900 دلار می‌بینید، برای دیدن هر سه بازی باید دو هزار و 700 دلار هزینه کنید. بر این اساس میانگین هزینه برای هر نفر بین 200 تا 250 میلیون تومان است.»

رفیعی درمورد تعداد افرادی که از داخل کشور برای جام جهانی به قطر رفته‌اند، گفت: «حدود 21 تا 22 هزار نفر را خود فدارسیون می‌گوید و حدود 3 هزار نفر هم از سوی بخش خصوصی اعلام شده که به قطر رفته‌اند. بنابراین بین 24 تا 25 هزار نفر از ایران برای جام‌جهانی به قطر سفر کرده‌اند که باید آن میانگین هزینه که 200 میلیون تومان بود را در 25 هزار نفر ضرب کنید.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar