فارس/ در معاملات امروز بازار جهانی ارز و پیش از سخنرانی رئیس کل بانک مرکزی فدرال آمریکا ارزش دلار پایین آمد.

 
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، در معاملات امروز بازار جهانی ارز شاهد عقب نشینی دلار در برابر سبد ارزهای مرجع بودیم.

این اتفاق در حالی رخ داده که قرار است ژروم پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا سخنرانی کند و از سوی دیگر بازار خوش‌بین به لغو محدودیت‌های کرونایی در چین است. پیش‌بینی می‌شود دلار در ماه نوامبر بدترین عملکرد ماهانه خود در 12 سال گذشته را به ثبت برساند.

برای نخستین بار از ماه ژوئن سال 2021 نرخ تورم در حوزه یورو هم کاهش یافته، البته هنوز هم رقم تورم در حوزه یورو 5 برابر هدف‌گذاری تورمی بانک مرکزی اتحادیه اروپاست، اما با این حال پس از حدود دو سال رشد مطلق تورم همین که کمی کاهش یافته برای بازار اروپا جای امیدواری است.

در آخرین معاملات بازار جهانی ارز، ارزش یورو در برابر یورو 0.4 درصد بالا رفت و به 1.0366 دلار رسید. ارزش یورو اما در برابر پوند انگلیس 0.1 درصد پایین آمد و به 86 پنس کاهش یافت. شاخص ارزش دلار که عملکرد این ارز را در برابر سبد 6 ارز مرجع نشان می‌دهد امروز 0.37 درصد پایین آمد و به 106.48 واحد رسید.

به گزارش موسسه ریفینیتیو، در ماه نوامبر ارزش دلار 4.3 درصد پایین آمده است که بدترین عملکرد ماهانه از سال 2020 تاکنون برآورد می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar