تسنیم/رئیس اداره کالاهای فله منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره به ورود روزانه ۱۸۵۰ کامیون به این منطقه گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱.۵میلیون تن نهاده‌ انسانی و دامی در بندر امام تخلیه شده است.

مصطفی شهبازی اظهار کرد: از ابتدای امسال تا 13 آذرماه بالغ بر 11 میلیون و 520 هزار تن انواع نهاده‌های انسانی و دامی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) تخلیه شده است.
وی ادامه داد: از این میزان، 9 میلیون و 860 هزار تن بارگیری و از طریق شبکه توزیع به مقاصد اصلی ارسال شده است.
وی افزود: از ابتدای آذرماه تا امروز به‌طور میانگین روزانه 1850 دستگاه کامیون و 108 دستگاه واگن به مجتمع بندری امام ورودی داشته‌ایم که پس از بارگیری، بندر را به مقاصد اصلی ترک می‌کنند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان نیز شنبه این هفته از اعزام و بارگیری 1750 کامیون به بندر امام خمینی(ره) خبر داده و گفته بود: سه‌شنبه هفته گذشته (8 آذر 1401) حدود 1500 دستگاه کامیون به بندر امام اعزام شد.
وی ادامه داد: این در حالی است که روند رو به رشد اعزام کامیون طی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ادامه داشت به‌طوری که امروز تعداد کامیون‌های اعزامی به هاب غلات ایران به 1750 دستگاه افزایش یافته است.
وی با تأکید بر این‌که اعزام کامیون و بارگیری کالا در بندر امام خمینی(ره) طی هفته گذشته مطلوب بود، افزود: از 1750 کامیونی که امروز کالا بارگیری کرده‌اند 1300 دستگاه مربوط به بخش خصوصی و 450 دستگاه مربوط به بخش دولتی بوده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar