فارس/ محمد دهقان معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: تورم کنونی پذیرفتنی نیست و البته این تورم با مقابله جدی و بدون مماشات با رشد نقدینگی و انتظام بخشی به بانک‌ها به‌ویژه بانک‌های خصوصی و یک سلسله اقدامات دیگر قابل مهار خواهد بود.

معاون حقوقی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: خیلی امید دارم به یاری خدا و با برنامه ریزی‌هایی که در دولت صورت گرفته و پشتیبانی مردم، سال‌های آینده نتیجه اقدامات و اصلاحات دولت سیزدهم به ویژه در بخش اقتصادی، علیرغم خواست دشمنان و بدخواهان به خوبی در زندگی مردم نمایان شده و مردم بعد از این همه سختی معیشتی طعم شیرین خدمت را بچشند.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم منکر برخی مشکلات و کاستی ها در اداره امور نیست، تصریح کرد: دولت مردمی تمام توان خود را برای خدمت به مردم و بازگرداندن قطار پیشرفت کشور به ریل درست بکار گرفته است.

وی گفت: البته باید این حقایق را تبیین کرد که بخش زیادی از توان دولت در یک و سال و اندی که از عمر آن گذشته است صرف جبران اشتباهات عجیب گذشته در خلق پول و خالی کردن خزانه کشور از بیش از ۶۰ تن طلا و برباد دادن دهها میلیارد دلار ذخایر ارزی کشور و سایر اقدامات مخرب گذشته در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد شده است.

دهقان با بیان اینکه سامان بخشی امور با توجه به مشکلات که بخشی بزرگی از آن ریشه در گذشته دارد، زمان می خواهد، ادامه داد: دولت با آگاهی از فشارهای اقتصادی مربوط به معیشت مردم تلاش کرد تا مقداری از بار تورم کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه معتقدم اقدامات دشمن به ویژه در پائیز امسال در نوع خود بی سابقه بود، گفت: دشمن توانست با به کارگیری برخی عناصر خود فروخته و برخی افراد فریب خورده برای اولین‌بار در تاریخ انقلاب چالش امنیتی و سیاسی جدی برای ملت و کشور درست کند.

با یک دهه فجر متفاوت روبرو خواهیم بود
دهقان در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینکه امسال با توجه به اتفاقات اخیر یقینا با یک دهه فجر متفاوت روبرو خواهیم بود، توضیح داد: با توجه به مراسمات ملی که در چند ماهه اخیر شاهد بودیم، میتوانیم انتظار داشته باشیم که مردم در ۲۲ بهمن امسال حماسه متفاوتی را بیافرینند.

وی ادامه داد: حضور مردم مراسماتی مانند راهپیمایی ۲۲ بهمن صرفا یک حضور نمادین نیست بلکه حضوری برای خنثی کردن توطئه های دشمن و حضوری برای تضمین امنیت و جان و مال ملت بوده و تاثیرگذار در سرنوشت مردم و ضامن توسعه و تعالی کشور است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar