اقتصاد نیوز/ امروز در بازار ارزهای دیجیتال شرایط برعکس روز گذشته است و بیت کوین و اتریوم همان اندازه که دیروز رشد کرده بودند، امروز افت قیمت داشته اند.
 
فشار فروش در بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافته و اکثر ارزهای دیجیتال امروز کاهشی شده اند. هم اکنون بیت کوین با افت حدود یک درصدی در حوالی 27500 دلار معامله می شود.

بازدهی هفتگی بیت کوین به محدوده صفر درصد رسیده و قیمت بیت کوین تقریبا همان قیمتی است که یک هفته پیش معامله می شد. اما در مقیاس ماهانه وضعیت متفاوت است و بیت کوین رشد 19 درصدی را ثبت کرده است.

بیت کوین با ارزش بازار 531 میلیارد دلار طی شبانه روز گذشته 24 میلیارد دلار معامله شده است.

فعلا با وجود افتی که ارزهای دیجیتال طی روز جاری داشته اند، همچنان چشم انداز این بازار صعودی پیش بینی می شود چراکه اخیرا دارایی های پرریسک مانند ارزهای دیجیتال محبوبیت پیدا کرده اند.

اتریوم 2 درصد افت کرد
اتریوم امروز با کاهش یک درصدی قیمت، در حدود نرخ 1750 دلار معامله می شود. بازده هفتگی اتریوم وارد محدوده منفی شده و افرادی که شنبه هفته گذشته اتریوم خریده اند اکنون در حدود 3 درصد زیان کرده اند. اما در مقیاس ماهانه همچنان بازدهی اتریوم مثبت است و این آلت کوین طی این مدت حدود 6 درصد رشد کرده است.
 
اتریوم طی شبانه روز گذشته کمی کمتر از 10 میلیارد دلار معامله شده و ارزش بازار آن نیز 213 میلیارد دلار است.
 
سقوط 15 درصدی آربیتروم
در فهرست 50 ارز برتر بازار برخی از آلت کوین ها رشد کرده اند اما تعداد آن ها انگشت شمار است. ریپل که بیشترین رشد روزانه را دارد، حدودا 4 درصد افزایش قیمت داشته و مونرو و لایت کوین با رشد حدود 1.5 درصدی در جایگاه های بعدی قرار دارند.

لئو، ایپ کوین، ترون، اتریوم کلاسیک، استلار و BNB هم دیگر نمادهای مثبت امروز هستند که رشدی کمتر از یک درصد داشته اند.

در فهرست نمادهای منفی، آربیتروم با افت 15 درصدی بیشترین سقوط را داشته. استکس هم 12 درصد کاهش قیمت داشته که دومین آلت کوین با افت بزرگ محسوب می شود. OKB، آپتوس، سولانا، گراف و فانتوم هم با افت حدود 5 درصدی جزو منفی ترین نمادهای امروز محسوب می شوند.

در مقیاس هفتگی وضعیت اکثر نمادها بد است و آربیتروم با افت 89 درصدی بیشترین افت هفتگی را داشته. استکس و لیدو دائو هم با افت 22 درصدی زیان سنگینی به خریداران هفته گذشته وارد کرده اند.

ریپل و لایت کوین هم با رشد 16 و 7 درصدی، بهترین نمادها در مقیاس هفتگی محسوب می شوند.

کاهش 10 درصدی ارزش معاملات
ارزش بازار ارزهای دیجیتال با افت 1.5 درصدی به رقم 1.15 تریلیون دلار رسیده و ارزش معاملات با کاهش 10 درصدی، رقم 50 میلیارد دلار را نمایش می دهد.
 
در بخش دیفای 3 میلیارد دلار معامله انجام شده و 46 میلیارد دلار معامله هم در استیبل کوین ها ثبت شده است.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar