تسنیم/ آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد: تولید روزانه نفت ایران در چهارمین ماه سال جاری میلادی ۶۰ هزار بشکه افزایش یافت و ایران چهارمین تولیدکننده اوپک در این ماه شد.

آژانس بین‌المللی انرژی در جدیدترین گزارش ماهانه خود از بازار نفت جهان، کل تولید نفت اوپک در چهارمین ماه سال میلادی جاری را 28 میلیون و 850 هزار بشکه در روز اعلام کرده است.

مجموع تولید نفت 13 عضو اوپک در آوریل 2023 نسبت به ماه قبل از آن 310 هزار بشکه در روز کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش 5 عضو اوپک از جمله ایران در آوریل امسال تولید نفت خود را افزایش داده اند.

تولید روزانه نفت خام ایران در آوریل 2023 نسبت به ماه قبل از آن 60 هزار بشکه افزایش یافته و به 2 میلیون و 750 هزار بشکه درروز رسیده است. ایران در ماه مارس 2 میلیون و 690 هزار بشکه در روز نفت تولید کرده بود.

* ایران چهارمین تولیدکننده اوپک

ایران با این افزایش تولید توانسته فاصله خود با کویت را افزایش دهد و در جایگاه چهارمین تولیدکننده نفت در میان اعضای اوپک قرار بگیرد. کویت در این ماه 2 میلیون و 680 هزار بشکه در روز نفت تولید کرده و پس از ایران رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

عربستان با تولید 10 میلیون و 480 هزار بشکه در روز نفت بزرگترین تولید کننده اوپک در ماه آوریل بوده و عراق با 4 میلیون و 100 هزار بشکه در روز در رتبه دوم و امارات با 3 میلیون و 320 هزار بشکه در روز در رتبه سوم قرار گرفته اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar