نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

سخنگوی سازمان امور مالیاتی: جریمه ۱۰ درصدی در انتظار سلبریتی‌هایی که کتمان درآمد داشتند

منبع
تسنيم
بروزرسانی
سخنگوی سازمان امور مالیاتی: جریمه ۱۰ درصدی در انتظار سلبریتی‌هایی که کتمان درآمد داشتند

تسنیم/ سخنگوی سازمان امور مالیاتی با اشاره به شناسایی برخی حساب‌های تجاری اینفلوئنسرها و احتمال صدور برگ تشخیص متمم برای آنها گفت: اگر این افراد اظهاراتی خلاف واقع داشته باشند مشمول جرایم کتمان درآمد (۱۰ درصد جریمه غیر قابل بخشودگی) خواهند شد.

مهدی موحدی در پاسخ به سوالی در مورد برخی اینفلوئنسرها که به نظر می‌رسد پیش از این اظهارنامه مالیاتی ارائه کردند اما براساس اطلاعات جدید سازمان امور مالیاتی درآمدهای بیشتری داشتند، گفت: عدد 17 میلیارد تومان گفته شده (مربوط به مالیات تشخیصی اینفلوئنسرها) عدد بسیار کمی بوده و مربوط به بخشی از 123 نفری است که درآمد 2.3 هزار میلیارد تومانی داشته‌اند. برخی از مالیات‌های تشخیصی مربوط به پیش از شناسایی درآمدهای این افراد بوده است. بنابراین برای برخی از این افراد که حساب‌های تجاری آنها شناسایی شده است احتمالا مالیات‌ بیشتری در نظر گرفته خواهد شد.
وی افزود:‌بنابراین اظهارنامه‌های این افراد نیز مربوط به زمانی است که ما اطلاعات زیادی در اختیار نداشتیم و به طور مثال اظهارنامه آنها را با یک تعدیل پذیرفتیم اما هم‌اکنون که این اطلاعات در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دارد باید برگه متمم برای آنها صادر کنیم.
سخنگوی سازمان امور مالیاتی در پاسخ به سوالی در مورد احتمال جریمه اینفلوئنسرهایی که اظهارنامه خلاف واقع ارائه کرده بودند، گفت: اگر اظهاراتی خلاف واقع داشته باشند مشمول جرایم کتمان درآمد خواهند شد.

لازم به ذکر است، براساس ماده 192 قانون مالیات‌های مستقیم، درآمدهای کتمان‌شده در اظهارنامه‌های تسلیمی و یا هزینه‌های غیرواقعی برای اشخاص اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل، 30 درصد و برای سایر مودیان 10 درصد جریمه به دنبال دارد. ضمن اینکه این جرایم غیرقابل بخشودگی خواهد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar