تجارت نیوز/ قیمت طلا و سکه در روز جاری، همانند سه روز گذشته با افت فاکتورهای تعیین‌کننده در بازار طلا، روند نزولی را در پیش گرفت. امروز روند کاهشی قیمت، هر گرم طلا را یک پله کاهش داد و هر مثقال طلا نیز در کانال ۹ میلیون تومانی ماند.

قیمت طلا و سکه امروز در تمام قطعات و وزن‌ها کاهشی شد. کاهش بیش از ۲۲ دلاری طلای جهانی همراه با افت ۱۰۰ تومانی قیمت دلار، برخلاف روند نامتوازن قیمت طی روزهای گذشته، این بازار را نزولی کرد. فعالان اقتصادی معتقدند در حال حاضر کاهش قیمت طلا خبر خوبی برای سکه‌بازان داخلی نیست. روز گذشته سکه امامی منطقه حمایتی ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را از دست داد.

تحلیلگران بازار طلا چشم‌انداز قیمت انس جهانی طلا برای روزهای آینده را محدوده ۱۸۸۹ تا ۱۹۰۰ دلاری می‌دانند. آنها معتقدند در صورتی که این قیمت از دست برود، محدوده ۱۸۲۳ دلاری منطقه حمایتی بعدی برای قیمت انس جهانی طلا خواهد بود.

آنها همچنین منطقه ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی را محدوده مهمی برای قیمت سکه می‌دانند. کارشناسان اقتصادی کف بعدی قیمت سکه امامی را محدوده ۲۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی می‌دانند و منطقه بعدی نیز  قیمت ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی است.

تمام قطعات سکه افزایشی شد
امروز پنجم مهر قیمت سکه امامی کاهش داشت اما در ساعات انتهایی شاهد افزایش قیمت بود. این قطعه با قیمت ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد و افزایش 200 هزار تومانی داشت. در روز جاری سکه بهار با قیمت ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد و افزایش ۳۵۰ هزار تومانی داشت.

امروز سکه‌های نیم و ربع هر یک کاهش ۵۰ هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۸۵۰ و ۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شدند. در روز جاری سکه گرمی قیمت پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد و افت ۱۰۰ هزار تومانی داشت.

طلا یک پله عقب‌نشینی کرد
امروز  قیمت طلا نیز کاهش داشت. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش  ۸۲ هزار تومانی با رقم ۹ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۲۱ هزار و ۴۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۲۸۲ هزار تومان رسید.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۸۸۹ دلار در حال معامله است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar