فارس/ افسانه های موسیقی «وان موریسون» و «اریک کلاپتون» آهنگ جدیدی با عنوان «ایستادگی کن و رها شو»(Stand and Deliver) را برای حمایت از کمپین موریسون با عنوان «Save Live Music»(موسیقی زنده را نجات دهیم)  منتشر کردند. این آهنگ بلوز توسط موریسون نوشته شده و «اریک کلاپتون» آن را اجرا کرده است.

«اریک کلاپتون» و «وان موریسون» دو اسطوره موسیقی جهان قطعه ای برای اعتراض به قرنطینه طولانی مدت بریتانیا منتشر کردند.

تمام درآمد حاصل از انتشار این قطعات به صندوق مشکلات مالی دوران قرنطینه که توسط موریسون ایجاد شده واریز می شود تا به شکلی منصفانه در اختیار آن دسته از هنرمندان موسیقی قرار بگیرد که در دوران بحران کرونا و قرنطینه و تعطیلی کسب و کار موسیقی شان، با مشکلات مالی مواجه شده اند.

«اریک کلاپتون» که تنها هنرمندی است که تا کنون سه بار افتخار ورود و عضویت در تالار مشاهیر راک اند رول را کسب کرده در مورد انگیز ساخت و اجرای این اثر موسیقایی گفت: تعطیلی موسیقی زنده و کنسرت که به دلیل محدودیت های قرنطینه و رعایت فاصله اجتماعی به وجود آمده، عمیقا ناراحت کننده و باعث مشکلات فراوانی برای موزیسین ها شده است. 

وی افزود: بسیاری از ما از «وان موریسون» و تلاش های او برای نجات موسیقی زنده حمایت می کنیم. او الهام بخش است. ما باید بایستیم و کاری بکنیم. ما باید راهی برای برون رفت از این آشفتگی پیدا کنیم. ارائه آلترناتیو و جایگزین ارزش فکر کردن ندارد. موسیقی زنده ممکن است هرگز بهبود پیدا نکند.

«وان موریسون» گفت: ضبط «اریک کلاپتون» خارق العاده است و به وضوح بر افراد ناامید تاثیر مثبت گذاشته و طنین انداز خواهد شد. بسیار دلگرم کننده است که می بینیم بسیاری از نوازندگان با استعداد از هیچ حمایت معناداری از دولت برخوردار نیستند، اما ما می خواهیم به آنها اطمینان دهیم که هر روز سخت تلاش می کنیم تا برای بازگشت موسیقی زنده لابی کنیم و صنعت خود را نجات دهیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar