ايرنا/ وحيد تاج که سابقه بيش از ۱۲ سال همکاري با زنده‌نام ابراهيم اثباتي را در کارنامه کاري خود دارد با بيان آنکه مهمترين ويژگي اين هنرمند فقيد خلاقيت و نگاه بديع او در تلفيق هنرهاي نمايشي و موسيقي بود گفت: آرامش بزرگترين هديه‌اي بود که ابراهيم اثباتي به همکارانش مي‌بخشيد.
وحيد تاج ضمن تسليت به مناسبت فقدان اين آهنگساز خلاق و جوان با اشاره به آنکه آشنايي و همکاري من با زنده‌نام ابراهيم اثباتي به بيش از ۱۲ سال پيش بازمي‌گردد گفت: آنچه نکته بارز شخصيت اين هنرمند فقيد در خاطر من مانده، اخلاق، منش و بزرگي او بود.

تاج در پاسخ به اين پرسش که مهم‌ترين ويژگي بارز که به امضاء و اثر انگشت زنده‌نام ابراهيم اثباتي در عرصه توليد آثار موسيقايي بدل شده بود گفت: محور فعاليت‌هاي زنده‌نام اثباتي در عرصه موسيقي مقامي بود. مي‌دانيم موسيقي مقامي، موسيقي ريشه‌دار و اصيل است که قدمت آن بر هيچ‌کس پوشيده نيست. اما او در ارائه اين موسيقي به مخاطبان امروزي با ابزار و امکانات نوين  بسيار ماهر و خلاق بود.

به خاطر دارم در کنسرتي که ما در تالار وحدت تهران سه شب داشتيم، وي با استفاده از تصوير براي ارائه موسيقي در جذب حداکثري مخاطبان به ويژه به موسيقي مقامي که مخاطبان خاص خود را دارد بسيار موفق بود که باعث شد نسل جديدي از مخاطبان، خاصه جوانان به موسيقي اصيل، ريشه‌دار و شناخته‌شده مقامي کشورمان توجه نشان دهند و در صف مخاطبان اين گونه موسيقي قرار گيرند.

خواننده آلبوم‌هاي دمي درنگ و سِحر سَحَر خاطرنشان کرد: در آن کنسرت تالار وحدت زماني که من خود وارد صحنه با آن فضا و اتمسفر خاصر اجراي کنسرت شدم، ديدم که او با بهره‌گيري از تمهيدات نوين و مدرن با خلق تصاويري بديع، موسيقي مقامي را به گونه‌اي به طيف جوان مخاطبان معرفي مرد که هضم آن را براي آنها بسيار زيباتر و راحت‌تر مي‌کرد.

تاج با بيان آنکه آخرين همکاري که من با ابراهيم اثباتي داشتم به همان کنسرت تالار وحدت (۱۳۹۲) بازمي‌گردد گفت: به يادماندني‌ترين تجربه همکاري من با زنده‌نام اثباتي به ۱۰ شب کنسرت در جاکارتاي اندونزي بازمي‌گشت.

گذشته از همه مواردي که اشاره کردم، زنده‌نام ابراهيم اثباتي شخصيتي داشت که کنار او انسان همواره احساس آرامش مي‌کرد. اين مورد براي من خواننده که مي‌خواهم به صحنه بروم بزرگ‌ترين هديه بود. حرف، کلام و رفتار او همواره بازتاب آرامشي بود که با وجود استرس‌هاي فراوان آن‌ها را درون خود حل مي‌کرد و آرامش را به عنوان بزرگ‌ترين هديه به هنرمندان همکار خود براي اجرايي بي‌نقص مي‌داد.

تاج با اشاره به آنکه زنده‌نام اثباتي انساني پاک، زلال و صادق بود يادآور شد: هيچ‌گاه به خاطر ندارم او درباره ديگر همکاران يا هنرمندان حرفه‌هاي ديگر سخني به بدي بگويد. همواره دنبال ارائه بهترين کارها در عرصه تخصص خود يعني آهنگ‌سازي و توليد آثار فاخر و ماندگار به مخاطبان بود و به قول معروف سرش تنها به کار خود مشغول بود و به هيچ حاشيه‌اي بها نمي‌داد.

تاج در پايان گفت: اين مهم‌ترين ويژگي براي ماندگاري و جريان‌سازي يک هنرمند است. درحقيقت زلال بودن او و صداقتش بزرگ‌ترين دليل موفقيت او بود. همچنين که ابراهيم عزيز فردي بسيار احساساتي بود و قلبي پاک و رئوف داشت.

ابراهيم اثباتي آهنگساز و نوازنده تنبور و ديوان پنجشنبه (دوم بهمن ماه) بر اثر عوارض بيماري سرطان از دنيا رفت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar