خبرآنلاين/ در حالي که سريال «ملکه گدايان» با بازي فرزاد فرزين در حال پخش است، خبر مي‌آيد که او در تمام پلتفرم‌هاي فضاي مجازي ممنوع‌الفعاليت شده است. ساترا (تنظيم‌گر رسانه‌هاي صوت‌وتصوير فراگير به نمايندگي از سازمان صداوسيما) مي‌گويد نقشي در اين ميان نداشته است و مشخص مي‌شود مشکل نه با شخص فرزاد فرزين که با تيتراژ سريال «ميدان سرخ» به نام «زخم» با صداي اوست.
«فرزاد فرزين در تمام پلتفرم‌هاي فضاي مجازي ممنوع‌الفعاليت شد.» اين خبري بود که طي روزهاي گذشته در فضاي مجازي پيچيد و واکنش‌هايي را به همراه داشت. خبر، اين چنين روايت شد که با نامه‌اي محرمانه از سوي ساترا (تنظيم‌گر رسانه‌هاي صوت‌وتصوير فراگير به نمايندگي از سازمان صداوسيما)، فرزاد فرزين، خواننده موسيقي پاپ در تمام پلتفرم‌ها ممنوع‌الفعاليت شده است. به اين معنا که پخش هر توليد تصويري که فرزين در آن حضور داشته باشد، ممنوع است و اين در حالي بود که قسمت هشتم فصل دوم سريال «ملکه گدايان» با بازي او روز شنبه ۳۰ تير منتشر شد و پخش آن نيز همچنان ادامه دارد.

فرزاد فرزين: خدا صبر مي‌دهد 
در شرايطي که شبکه نمايش خانگي روزهاي پرالتهابي را در حوزه توليد و پخش سريال‌ها پشت سر مي‌گذارد و پس از حل شدن مشکل «مي‌خواهم زنده بمانم»، نوبت به «زخم کاري» رسيد تا با مانعي به نام سانسور مواجه شود حالا خبرها، حاکي از مشکل جديد پيش‌آمده، براي يکي از پروژه‌هاي در آستانه پخش است.

يکشنبه ۲۷ تير بود که خبرهايي منتشر شد مبني بر اين که تيتراژ سريال «ميدان سرخ» مورد تاييد قرار نگرفته است و براي رسيدن اين مجموعه به پخش، بايد صداي فرزاد فرزين از تيتراژ حذف شود. «ميدان سرخ» به کارگرداني ابراهيم ابراهيميان و بهرام بهراميان و تهيه‌کنندگي جواد نوروزبيگي از جديدترين توليدات پلتفرمي مجازي است که قرار بود پخش آن به زودي آغاز شود. ايجاد مشکل براي پخش اين سريال به تاييد ابراهيم ابراهيميان در فضاي مجازي رسيد و پس از او، فرزاد فرزين تيتراژ  اين سريال را در صفحه‌ شخصي خود منتشر کرد و نوشت: «خدا تا الان صبرش را داده، باز هم مي‌دهد.»

در پي انتشار اين مطالب، علي سعد، معاون کاربران و تنظيم‌گري اجتماعي ساترا، در پيامي در توييتر بدون اشاره به نام فرزاد فرزين و سريال، نوشت: «درخصوص خبري که امروز منتشر شد، اعلام مي‌شود حيطه مسئوليتي ساترا تصميمات تخصصي رسانه است و در مورد صلاحيت افراد اظهارنظري ندارد. ملاحظات مراجع قضايي، استعلامي و نظارتي که به صورت رسمي ابلاغ مي‌شود، براي همه دستگاه‌هاي فرهنگي و پلتفرم‌ها لازم‌الاتباع است.»

فرزاد فرزين، پيش از اين در سه فيلم سينمايي و سه سريال نمايش خانگي بازي کرده و به نظر مي‌رسد خبر ممنوع‌الفعاليت شدنش نه حاصل عملکرد شخصي او که به علت مخالفت ساترا با تيتراژ  «ميدان سرخ» است
حال پرسش اينجاست، در شرايطي که حضور فرزاد فرزين در سريال «ملکه گدايان» بدون مشکل اتفاق مي‌افتد چه اتفاق جديدي، مي‌تواند منجر به اين تصميم شود و اين که مشکل اصلي تصميم‌گيرندگان، در حال حاضر با خود اين خواننده است يا قطعه‌اي با عنوان «زخم» که به تازگي براي اين سريال اجرا کرده است. قطعه‌اي که شعرش را روزبه بماني گفته و ملودي‌اش کار فرزاد فرزين است و مهران خليلي تنظيم آن را انجام داده است و اين‌طور شروع مي‌شود: «کو يه قانون؟! کو يه زندون واسه دزداي سر چاله ميدون؟! کو يه رگبار؟! کو يه بارون که بشوره ببره اينارو بيرون؟! ما يه عمره که مي‌ناليم، ماها چرا هميشه تو همين حاليم؟! مارو گَشتي، آخه مَشتي چي مي‌تونه باشه تو جيباي خاليم؟!»

در سريال «ميدان سرخ» حميد فرخ‌نژاد، مهتاب کرامتي، علي مصفا، اميرحسين آرمان، بهرام افشاري، کاظم سياحي، مسعود کرامتي، اميد روحاني، بهدخت وليان، آرمين رحيميان و رضا يزداني بازي کرده‌اند. اين سريال در سال ۱۳۹۹ ساخته شده و در ژانر اکشن و هيجان‌انگيز قرار مي‌گيرد که از سوي پلتفرم پخش‌کننده مناسب براي بالاي ۱۷ سال معرفي شده است.

از «پسران آجري» تا «ملکه گدايان»؛ ۳ فيلم سينمايي، ۳ سريال شبکه نمايش خانگي  
فرزاد فرزين از معدود خوانندگان موسيقي ايران است که در زمينه‌ بازيگري و حتي اجرا ورود کرده و اين تجربه ادامه‌دار بوده است. او در سال ۱۳۸۵ اولين تجربه بازي مقابل دوربينِ فيلمي سينمايي را از سر گذراند و در «پسران آجري» به کارگرداني مجيد قاري‌زاده بازي کرد. فرزين در اين فيلم نقش خواننده‌اي به نام صفا را بر عهده داشت که در حال تلاش براي گرفتن مجوز برگزاري کنسرت و انتشار آلبومش بود.

او سال ۱۳۸۹ در دومين تجربه بازيگري با «کنسرت روي آب» به کارگرداني زنده‌ياد جهانگير جهانگيري جلوي دوربين رفت. فرزين در اين فيلم نقش آهنگساز و خواننده‌اي به نام آرش را بر عهده داشت. «سگ‌هاي پوشالي» به کارگرداني رضا توکلي نام فيلم بعدي او بود که سال ۱۳۹۱ اکران شد. اين خواننده موسيقي پاپ در گفت‌وگويي که همان زمان انجام داد در خصوص اين فيلم چنين گفت: « فيلم سينمايي «سگ‌هاي پوشالي» سومين تجربه بازيگري و البته اولين تجربه حرفه‌اي من است. نقش‌هايي که در دو فيلم قبلي داشتم تا حدي مربوط به موسيقي بود. به‌طور مثال در فيلم سينمايي «پسران آجري» ساخته مجيد قاري‌زاده نقش يک پسر سرراهي را بازي مي‌کردم که در مرکز بي‌سرپناهان بزرگ شده بود و به نوعي هم با موسيقي سروکار داشت. فيلم بعدي ساخته مرحوم جهانگيري بود که باز مربوط به موسيقي مي‌شد اما اين فيلم اصلا ارتباطي با موسيقي ندارد. يک ژانر جنايي است و من با توجه به پيشنهادي که شد براي اين که خود را در بازيگري سينما به صورت حرفه‌اي محک بزنم اين کار را قبول کردم.» 

او سال ۱۳۹۵ در سريال «عاشقانه» به کارگرداني منوچهر هادي بازي کرد. سريالي که در شبکه خانگي پخش شد و فرزاد فرزين خوانندگي تيتراژ ابتدايي آن به همراه سه تک آهنگ ديگر را هم بر عهده داشت. او در اين سريال دو نقش را بازي کرد، يکي تورج چلبياني و ديگري فرزاد فرزين. هرچند به گفته خودش، مخاطبان در اين سريال شخصيت اصلي فرزاد فرزين را نمي‌ديدند و او عصاقورت‌داده‌تر و خشک‌تر از خودِ واقعي‌اش بود تا فاصله‌اي بين دو کاراکتر تورج چلبياني و فرزاد فرزين بيفتد.

فرزين در سال ۱۳۹۸ با سريال «مانکن» به کارگرداني حسين سهيلي‌زاده دومين تجربه حضور در شبکه نمايش خانگي را از سر گذراند. او در اين سريال به عنوان بازيگر نقش بهرام ميبدي، معشوقه ژيلا با بازي ليندا کياني و همچنين خواننده تيتراژ حضور داشت. او در سال ۱۳۹۹ در فصل اول سريال «ملکه گدايان» به کارگرداني حسين سهيلي‌زاده جلوي دوربين رفت و در نقش پارسا يکي از آدم‌هاي ملکه با بازي رويا نونهالي بازي کرد. سريالي که اين روزها ضبط و پخشش همچنان ادامه دارد و به فصل دوم رسيده است.  

حال انتشار خبرهايي مبني بر اين که صداي فرزاد فرزين بر روي تيتراژ سريال «ميدان سرخ»، اين پروژه را براي پخش با مشکل مواجه کرده است، نه ناشي از ممنوع‌الفعاليتي او که حاکي از حاشيه‌اي جديد براي شبکه نمايش خانگي است. هرچند تصميماتي اين چنين در شبکه نمايش خانگي، چندان هم دور از ذهن و کم‌سابقه به نظر نمي‌رسد. چراکه سال گذشته و درست همان زمان که عادل فردوسي‌پور با شبکه ورزش سيما براي ساخت ادامه برنامه «فوتبال ۱۲۰» به توافق رسيده بود و در عين حال خواهان ساخت برنامه‌اي مشابه «نود» براي شبکه نمايش خانگي بود، جلوي اين برنامه هم گرفته شد و ساترا در آن زمان هم ابلاغيه‌هاي لازم‎الاجرا را دليل تصميمش عنوان کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar