هنر آنلاين/ پس از آنکه ماجراي رفتارهاي زننده اويامادا در يک گفتگوي مربوط به ميانه‌هاي دهه ۱۹۹۰ افشا شد و بازتاب‌هاي فراوان در شبکه‌هاي اجتماعي يافت، او براي کنار کشيدن از جايگاه آهنگساز افتتاحيه المپيک توکيو مقاومت کرد. اين آهنگساز ژاپني که در کشورش به نام کورنليوس شناخته مي‌شود، سرانجام اعلام کرد از عمق قلب خود از رفتارهايش پشيمان است و ديگر نمي‌تواند آهنگساز رسمي مراسم آغازين بازي‌هاي المپيک تابستاني ۲۰۲۰ باشد.

کورنليوس در گفتگو با نشريه کوييک جاپن در ۱۹۹۵ به رفتارهاي تکان‌دهنده و غيرانساني اعتراف کرده و يک سال پيش از آن هم در گفتگويي ديگر حرف‌هايي مشابه بر زبان آورده بود. او در حساب رسمي خود در توييتر و فيس‌بوک نوشت: «از اعماق قلبم متاسفم و عذر مي‌خواهم. صميمانه از ديدگاه‌ها و پيشنهادها سپاسگزارم و آنها را براي کارهاي آينده‌ام به ذهن مي‌سپرم. در دوران مدرسه يک جوان ناپخته بودم و نمي‌دانستم رفتارهايم چگونه مي‌تواند به قرباني شدن ديگران بينجامد.»


سازمان‌دهندگان بازي‌هاي المپيک ابتدا رفتارهاي اويامادا را تقبيح اما اعلام کردند براي آهنگسازي مراسم افتتاحيه بازي‌هاي المپيک و پارالمپيک توکيو ۲۰۲۰ با اين آهنگساز ۵۲ ساله همکاري خواهند کرد. هر چند بلافاصله از اين موضع خود کوتاه آمدند و چهار روز پيش از آغاز رسمي رقابت‌هاي المپيک از کناره‌گيري اويامادا استقبال کردند.

پيش‌تر يوشيرو موري، رئيس کميته اجرايي بازي‌ها در ماه فوريه به دليل بر زبان آوردن سخنان ناپسند درباره زنان فعال در سازمان المپيک توکيو ناچار به کناره‌گيري شده بود. هيروشي ساساکي، مدير هنري مراسم افتتاحيه هم ديگر قرباني المپيک بود و به دليل توهين کردن به نائومي واتانابه، چهره سرشناس ژاپني از مقام خود کنار کشيده بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar