مهر/ «مسير» عنوان يکي از تازه‌ ترين مجموعه‌هاي منتشر شده در بازار موسيقي است، که با هنرمندي رضا طريقت و ياشار ياري در دسترس شنوندگان قرار گرفت.

«مسير»، «لالايي»، «دريا»، «شوق پرواز»، «لحظه»، «خاطره»، «رقصان»، «چشم هايش» عنوان آثاري هستند که در اين آلبوم منتشر شده‌اند. اين در حالي است که رضا طريقت به عنوان نوازنده ويولن، ويولا، کمانچه، کمانچه آلتو و ياشار ياري به عنوان نوازنده گيتار آکوستيک، گيتار الکتريک و گيتار نايلون در اين آلبوم حضور داشته‌اند.

آلبوم «مسير» حاصل همکاري رضا طريقت و ياشار ياري، دو هنرمند جوان با نگاهي نوين در عرصه موسيقي ايراني است و نشر «ساز نوروز» در جهت معرفي آثار هنرمندان جوان و نوآور و مسلط بر موسيقي اين اثر را روانه بازار کرده است. اين اثر چهارمين مجموعه از اين نشر با ديدگاهي نو در موسيقي ايراني است.

ياشار ياري از هنرمندان جواني است که تحصيلات خود را در رشته موسيقي به اتمام رسانده است. او فعاليت حرفه‌اي خود را با ساخت چندين اثر براي راديو آغاز کرده و در اين بين هم با گروه‌هاي تئاتري و ساخت موسيقي چند فيلم کوتاه همکاري داشته است.

رضا طريقت هم از جمله هنرمندان جوان موسيقي است که علاوه بر تکميل تحصيلات دانشگاهي خود در رشته موسيقي نوازندگي ساز کمانچه را با اردشير کامکار و شروين مهاجر ادامه داد. او ويولن را هم نزد هنرمنداني چون ارسلان کامکار، مرجان قنبري مهر، همايون رحيميان و حسن رياحي فرا گرفت و پس از آن نيز در عرصه نوازندگي پيانو و اصول هارموني نزد هنرمنداني چون وارطان ساهاکيان، مهسا خويي و محمد سرير آموزش ديد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar